مهران جایگزین مرز خسروی برای زائران آذربایجان‌غربی شد

ارومیه- ایرنا- مدیر حج و زیارت آذربایجان‌غربی گفت: مرز مهران در استان ایلام تا اطلاع ثانوی جایگزین مرز خسروی برای اعزام زائران اربعین از این استان شد تا وقفه‌ای در تردد زائران ایجاد نشود.

محمدرضا ندیری روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مرز خسروی برای تردد زائران اربعین آذربایجان‌غربی تعیین شده بود ولی با توجه به برخی مشکلات پیش آمده،  در حال حاضر زائران این استان می‌توانند از مرز مهران تردد کنند.

وی بیان کرد: مرز خسروی از دیروز چهارشنبه برای رعایت جانب احتیاط از طرف عراق بسته شده و این امر موقتی است.

وی ادامه داد: از طرف ایران هیچ مشکلی در این مرز وجود ندارد و در صورت حل مسائل در طرف مقابل،  مرز خسروی برای تردد بازگشایی می‌شود.

مدیر حج و زیارت آذربایجان غربی تاکید کرد: همه افرادی که قصد دارند در پیاده‌روی اربعین حاضر شوند، باید در سامانه سماح ثبت‌نام کنند و این سامانه به نشانی samah.haj.ir فعال شده است.

ندیری افزود: افراد علاقه‌مند می‌توانند با مراجعه به سایت سامانه «سماح» و پرداخت ۲۵ هزار تومان در پیاده‌روی اربعین ثبت‌نام کنند.

وی ادامه داد: فرایند ثبت‌نام در سامانه سماح مربوط به پیاده‌روی اربعین حسینی از ۱۹ شهریور امسال /عاشورای حسینی/ آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

حضور مردم ایران در پیاده روی اربعین از روزهای پس از عاشورای حسینی آغاز شده و در حوالی اربعین امسال / ۲۷ مهر/ به اوج خود می رسد.

۹۹۱۸/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =