یک هزار هکتار اراضی کشاورزی بروجرد، تحت پوشش سیستم آبیاری نوین قرار می‎گیرد

بروجرد - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بروجرد گفت: با اعتبارات تخصیص یافته برای سالجاری، یک هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان تحت پوشش سیستم آبیاری نوین قرار می‎گیرد.

عزت الله نباتی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: در سال جاری  ۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز اراضی کشاورزی به سیستم آبیاری بارانی و قطره ای به صورت شناور تخصیص داده شده که در صورت عدم جذب توسط شهرستان، به سایر مراکز داده خواهد شد.

وی افزود: یک هزار هکتار از اراضی بروجرد برای اجرای طرح آبیاری تحت فشارشناسایی و تا کنون ۴۰۰ هکتار از این سطح قطعی شده است. 

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: شهرستان بروجرد دارای ۶۹هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی است و تاکنون  ۲هزارو ۵۰۰ هکتار از این اراضی به سیستم آبیاری تحت فشار تجهیز شده است.

نباتی افزود: اجرای طرح های آبیاری تحت فشاربا هدف کاهش اثرات ناشی ازخشکسالی و رفع مشکلات آبی اراضی باغی و زراعی و حمایت از کشاورزان اجرا می شود که ۳۰ درصد بهره وری تولید را افزایش می دهد.
وی تصریح کرد:  تمدید پروانه چاه های کشاورزی به شرط برخورداری از سیستم آبیاری بارانی برای  صرفه جویی و درست مصرف کردن  و  ترمیم بندهای خاکی ضروری است.

در شهرستان بروجرد ۳۵ هزار هکتار اراضی آبی وجود دارد که با توجه به برخوردار بودن این شهرستان از ۷۸۲ حلقه چاه آب کشاورزی، یکهزار و ۲۹۴ قنات، یکهزار و ۳۳ رشته چشمه  تجهیز اراضی به سیستم آبیاری تحت فشار در بروجرد بسیار ضروری است.

۲۵ درصد مجموع باغات لرستان، در بروجرد احداث شده است.

۶۰۵۲/۶۰۵۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =