دانشگاه فرهنگیان برای اقامه نماز اهتمام ویژه دارد

تهران - ایرنا - رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: در دانشگاه فرهنگیان علاوه بر اهتمام در اقامه و توسعه نماز در پردیس ها و مراکز کشور بر فراهم شدن انجام عبادات و اقامه نماز در سراهای دانشجویی در دستور است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، حسین خنیفر در نشست با حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی رییس ستاد اقامه نماز ضمن تشکر از حضور ایشان در اجلاس مدیران ارشد ستادی و استانی دانشگاه فرهنگیان به استقبال معنوی و قلبی مدیران و همکاران از مطالب بیان شده اشاره کرد و افزود: در میان همکاران حس نیاز به مطرح شدن چنین مطالبی به دلیل کاربردی بودن احساس می شد.
وی در ادامه با اشاره به تاثیر معنویات و مسائل مناسکی در انسان ها، خاطر نشان کرد: بر اساس یک تحقیق انجام شده، کمترین مراجعات انسان ها به روانپزشک از سوی افراد مذهبی بویژه مسلمانان مقید به مراسمات بوده است.

وی ضمن اشاره بر فعالیت های انجام شده در راستای ترویج و توسعه نماز در دانشگاه فرهنگیان و همچنین اقدامات خیران در این دانشگاه بر بهره مندی از سخنان حجت الاسلام و المسلمین قرائتی به عنوان پیشکسوت و استاد تعلیم و تربیت کشور برای دانشجویان، معلمان و مدیران این دانشگاه پیرامون مهارت‌های معلمی و شیوه های دعوت به نماز تاکید کرد.

در ادامه معاونان حاضر در نشست به ارائه گزارش اقدامات دانشگاه و پیشنهادات خود در خصوص ترویج فرهنگ نماز، شیوه های دعوت به نماز و  آموزش مهارت های معلمی طی همکاری های مشترک با ستاد اقامه نماز پرداختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =