پرداخت تسهیلات بهسازی مسکن روستایی تسهیل می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ استاندار اردبیل گفت: تسهیلات بهسازی واحدهای روستایی تسهیل و به صورت سفته ضمانت زنجیره‌ای پرداخت می‌شود.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو روز پنجشنبه در جلسه بررسی پرداخت تسهیلات واحدهای روستایی اظهار داشت: بانک‌ها باید روند پرداخت تسهیلات را روان‌سازی کرده و هر سه نفر از اهالی روستایی به صورت زنجیره‌ای برای دریافت تسهیلات ضامن شوند.
وی بیان کرد: با توجه به اختصاص سهمیه چهار هزار موردی تسهیلات بهسازی و نوسازی واحدهای روستایی به این استان با سود بانکی پایین ، لازم است روند عقد قراردادها و معرفی به بانک سرعت بیشتری بگیرد.
استاندار اردبیل همچنین گفت: بر اساس پرونده‌های موجود از چهار هزار سهمیه سه هزار واحد به بانک‌ها معرفی و برای ۷۰ مورد عقد قرارداد شده است.
وی میزان تسهیلات برای یک طبقه واحد روستایی را ۴۰ میلیون و برای واحدهای ۲ طبقه را ۸۰ میلیون اعلام کرد.
بهنامجو با تاکید بر لزوم افزایش سهمیه بهسازی و نوسازی واحدهای روستایی گفت: بهسازی و نوسازی واحدهای روستایی علاوه بر مقاوم‌سازی در برابر حوادث باعث ماندگاری روستاییان نیز می‌شود.
او بیان کرد: در روستاهای هدف گردشگری نیز می‌توان با استفاده از این تسهیلات در راستای توسعه بوم‌گردی با همکاری میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری اقدام کرد.
استاندار اردبیل همچنین افزود: میراث فرهنگی می‌تواند به لحاظ صدور مجوزهای بوم‌گردی ، در برگزاری تورهای گردشگری و ایجاد زمینه فروش تولیدات روستاییان نقش مهمی ایفا کند.
او تشریح کرد: حضور گردشگران در روستاهای هدف بوم‌گردی نیازمند تامین مکان‌های اقامتی بوده و در این خصوص لازم است بنیاد مسکن و میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی همکاری داشته باشند.
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در این جلسه گفت: طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی در سطح کشور از سال ۸۴ شروع شده و سالانه به طور میانگین ۲۰۰ هزار واحد روستایی بهسازی شده است.
عزیزالله مهدیان افزود: تسهیلات ویژه بهسازی واحدهای روستایی صرف خانه سازی روستایی و موجب توسعه پایدار در روستاها شده است.
وی بیان کرد: سهمیه تسهیلات بهسازی واحدهای روستایی استان‌ها در صورت عدم جذب در سایر استان‌ها جذب می‌شود.
مهدیان خواستار تسریع در روند معرفی واحدها به بانک‌ها برای عقدقرارداد شد.

۳۰۰۶/۶۰۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =