موکب‌های اربعین سمنان آمادگی اسکان و تغذیه ۳۴ هزار زائر را دارد

سمنان- ایرنا- فرماندار سمنان گفت: ۳۵ موکب استان ظرفیت اسکان و تغذیه ۳۴ هزار زائر را در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی دارد.

سید عباس دانایی روز پنجشنبه در نشست کمیته نظارت و ارزیابی ستاد اربعین حسینی در سالن اجتماعات فرمانداری افزود: از ۳۵ موکب اعزامی از استان سمنان، چهار موکب در مرز مهران، ۱۱ موکب شهر نجف، ۶ موکب بین راهی و ۱۳ موکب در کربلا و یک موکب در کاظمین نسبت به ارائه خدماتی همچون اسکان، تغذیه، درمان، فرهنگی، رسانه و پاکبان اقدام می‌کنند.

سال گذشته ۳۱ موکب از استان سمنان در اربعین حسینی در شهرهای مختلف عراق و ایران برای ارائه خدمات به شیفتگان اباعبدالله الحسین(ع) مستقر بود که این آمار امسال با افزایش سه موکب، به ۳۴ موکب رسیده است.

وی با اشاره به رشد ۵۰ درصدی زائران اربعین در استان سمنان، ابراز داشت:  تا کنون بیش از ۱۴ هزار نفر در سامانه سماح نسبت به ثبت نام برای شرکت در راهیپمایی بزرگ اربعین در کربلا اقدام کرده‌اند.

فرماندار سمنان با اشاره به تامین کالاهای اساسی مورد نیاز موکب ها از سوی دستگاه‌های اجرایی، تصریح کرد: موکب های اربعین حسینی شهرستان سمنان پذیرای بیش از ۲۰ هزار زائر در بخش اسکان و ۱۴ هزار زائر در بخش تغذیه است.

وی یادآور شد: بیش از ۱۴۰ دستگاه اتوبوس برای انتقال و اعزام زائران استان سمنان تدارک دیده شده است.

دانایی، بر لزوم نظارت و پیگیری در عملیاتی شدن وظایف بر اساس دستورالعمل ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) در برگزاری هر چه با شکوه‌تر مراسم تاکید کرد.

در نشست کمیته نظارت و ارزیابی ستاد اربعین حسینی با موضوع هم اندیشی درباره  آخرین  برنامه‌ها و اقدام های کمیته‌ها برای خدمات رسانی موکب‌ها به زئران در اربعین حسینی بحث و تبادل نظر شد.

 پیاده‌روی اربعین رویدادی میلیونی و یکی از بزرگترین نمادهای همبستگی میان جهان تشیع است. این رویداد، بزرگترین گردهمایی سالانه مذهبی در جهان است. حضور مردم ایران در پیاده‌روی اربعین از روزهای پس از عاشورای حسینی آغاز شده  و در حوالی اربعین امسال  در روز ۲۷ مهر به اوج خود می‌رسد.

۷۳۴۲/۶۱۰۳

اخبار مرتبط