۲۰۸ نفر در سوانح جاده‌ای همدان جان باختند

همدان- ایرنا- رییس پلیس راه استان همدان گفت: ۲۰۸ نفر نیمه نخست امسال در سوانح برون شهری این استان جان خود را از دست دادند.

سرهنگ رضا عزیزی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: این تعداد متوفی در ۱۶۳ فقره سانحه رانندگی جان خود را از دست دادند.

وی اضافه کرد: میزان سوانح رانندگی نسبت به نیمه نخست سال گذشته تغییری نداشته اما شمار متوفیان با ۱۱ درصد افزایش از ۱۸۷ تن به ۲۰۸ نفر در ۶ ماهه سالجاری رسیده است.

رییس پلیس راه استان همدان ادامه داد: تابستان پرتلفاتی را این استان امسال پشت سر گذاشت که بیشتر سوانح واژگونی و منجر به مرگ دسته جمعی شده است.

سرهنگ عزیزی همچنین از واژگونی وانت پیکان در جاده اسلام آباد ملایر در روز گذشته خبر داد و گفت: در این  سانحه راننده فوت و برادرش مجروح و به بیمارستان منتقل شد. 

وی اظهار داشت: ۱۰ روز نخست مهر ماه امسال سه مورد واژگونی وانت پیکان در جاده های برون شهری این استان رخ داد که منجر به مرگ چهار تن از شهروندان شد. 

رییس پلیس راه استان همدان تاکید کرد: وضعیت "آیرودینامیک" وانت پیکان و نداشتن تعادل موجب شده در صورت تردد با سرعت غیرمجاز در سر پیچ ها و تغییر مسیر ناگهانی، سریع واژگون شود. 

سرهنگ عزیزی ادامه داد: در ۲ سانحه نخست واژگونی، وانت پیکان دختر جوان در مسیر سامن ملایر و پدر و فرزند در جاده مجاور کارخانه سیمان جان خود را از دست دادند. 

۷۵۲۶/۲۰۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =