فرانسه نظارت بر فعالیت مالی شبکه های اجتماعی را افزایش می دهد

تهران- ایرنا- دولت فرانسه در نظر دارد برای جلوگیری از کلاهبرداری های مالیاتی،نظارت بر فعالیت های مالی شبکه های اجتماعی را افزایش دهد تا مراکز ذیربط بتوانند حساب های مالیات دهندگان فرانسوی را کنترل کنند.

به گزارش بامداد پنج شنبه شبکه فرانس ۲۴، براساس  طرح جدید دولت ، نظارت بر حساب شهروندان فرانسوی در شبکه های اجتماعی مانند اینستگرام، فیس بوک، توییتر را تشدید می شود و مقامات نظارتی می توانند فعالیت های مالی شهروندان در سایت های خرید و فروش مانند یی بای (eBay) را مورد رصد قرار دهند.

در همین زمینه، پارلمان فرانسه بزودی بررسی طرح پیشنهادی مجوز دسترسی سیستم رایانه ای اداره امور مالیاتی به اطلاعات شبکه های اجتماعی شهروندان را اغاز می کند.

هدف این طرح شناسایی افرادی است که شیوه زندگی آنها در رسانه های اجتماعی با درآمدهای اعلام شده آنها ناهمخوان است.

«ژرال دارمین» وزیر اقدام و حساب های دولتی فرانسه به فرانس ۲۴ گفت: در صورت تصویب این طرح دولت اجازه دسترسی به تمام پست های شهروندان در شبکه های اجتماعی خواهد داشت.

به رغم مخالفت نهادهای مدنی علیه طرح دولت برای نظارت بر شبکه های اجتماعی، دولت می گوید این طرح در راستای مقابله با فرار مالیاتی شهروندان اتخاذ شده است.

طبق آمار منتشر شده، فرار مالیاتی فرانسه در سال 2017 حدود ۸۰ تا ۱۰۰ میلیارد یورو بود و این رقم  در سال ۲۰۱۳ بین  ۶۰ تا ۸۰ میلیارد یورو اعلام شده بود.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =