جرایم مرتبط با فضای مجازی در آران‌وبیدگل ۶۳ درصد افزایش دارد

کاشان- ایرنا- فرمانده انتظامی آران‌وبیدگل گفت: جرایم مرتبط با فضای مجازی در یک‌سال گذشته ۶۳ درصد در این شهرستان افزایش یافته است.

سرهنگ علی‌اصغر محمدی چهارشنبه شب در نشستی خبری به مناسبت هفته نیروی انتظامی، آمار رو به افزایش جرایم مرتبط با فضای مجازی در آران‌وبیدگل را نگران‌کننده دانست و افزود: برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی، انتشار تصاویر خصوصی، هتک حیثیت و دسترسی غیرمجاز به شبکه‌های اجتماعی و غیرقانونی به ترتیب بیشترین جرایم در این حوزه بوده است.

وی با اشاره به افزایش ۴۰۰ درصدی دستگیری‌های مرتبط با جرایم حوزه فضای مجازی در یک‌سال گذشته، از فعال شدن پلیس فضای مجازی در نمودار سازمانی فرماندهی انتظامی آران‌وبیدگل خبر داد.

فرمانده انتظامی آران‌وبیدگل بیان کرد: برای ارتقای آگاهی شهروندان در ۶ ماهه گذشته از سال‌جاری هشت درصد افزایش آموزش همگانی در جهت پیشگیری از جرم‌های مرتبط با فضای مجازی داشتیم.

وی در ادامه فقدان آگاهی و اقدام‌های پیشگیرانه را موجب دزدی‌ها برشمرد و تشریح کرد: ۶ ماهه نخست امسال نزدیک به ۳۰۰ میلیون ریال از اموال دزدی تحویل مال‌باختگان شد.

محمدی اضافه کرد: شهروندان در بیشتر موارد موتورسیکلت یا احشام خود را با کمترین ضریب امنیتی رها می‌کنند که این کم توجهی زمینه دزدی آسان را فراهم می‌کند.

وی اظهارداشت: تلاشگران عرصه امنیت در این شهرستان همه تلاش خود را جهت حفظ امنیت شهروندان به کار می‌گیرند که در آخرین مورد، قاتلی در کمتر از ۲۰ دقیقه دستگیر شد که نشان دهنده عزم و اقتدار مجموعه نیروی انتظامی این شهرستان است.

فرمانده انتظامی آران‌وبیدگل با اشاره به در پیش بودن مناسبت هفته نیروی انتظامی افزود: تامین امنیت روانی جامعه مهم‌ترین هدف این نیرو است و شعار امسال پلیس هوشمند، امین مردم قرار گرفته و همه تلاش‌ها در جهت تحقق آن ساماندهی خواهد شد.

رییس پلیس پیشگیری آران‌وبیدگل هم در این نشست گفت: جرایم مرتبط با فضای مجازی در کشور و از جمله این شهرستان روندی افزایشی داشته که بر این اساس آموزش و آگاه‌سازی شهروندان جهت پیشگیری از جرم ضروری است.

محمد سلمانی با اشاره به لزوم ارتقای سواد رسانه‌ای شهروندان اضافه کرد: باید آگاه‌سازی مردم با همکاری اصحاب رسانه بیش از پیش ادامه یابد تا شاهد کاهش جرایم مرتبط با حوزه فضای مجازی باشیم.

فعالیت دستگاه‌های دولتی در تلگرام ممنوع است

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران‌وبیدگل نیز در ادامه تصریح کرد: بر اساس قانون اعلامی از نهادهای ذی‌ربط هرگونه فعالیت تلگرامی دستگاه‌های دولتی ممنوع است و مسوولان باید نسبت به انتشار اخبار از سوی رسانه‌های رسمی و دارای مجوز اقدام کنند.

سعید ضابطی تاکید کرد: وضعیت رسانه‌ها و خبرسانی در شهرستان آران‌وبیدگل چندان مناسب نیست، باید ارتباط دستگاه‌ها و رسانه‌ها بیشتر شود تا شاهد اطلاع‌رسانی بیشتر و ارتقای آگاهی شهروندان باشیم.

وی افزود: رسانه‌ها می‌توانند نقشی موثر در کاهش جرایم در جامعه داشته باشند و در این راستا آمادگی کامل جهت همکاری بیشتر با مجموعه نیروی انتظامی شهرستان آران‌وبیدگل وجود دارد.

شهرستان ۱۰۳ هزار نفری آران‌وبیدگل در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

۷۴۷۲/۸۱۲۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =