استاندار: خراسان شمالی از شاخص‌های بهداشت و درمان کشور عقب است

بجنورد- ایرنا - استاندار خراسان شمالی گفت: این استان در بخش‌های زیرساختی، تجهیزات و سرانه بهداشت و درمان وضعیت مطلوبی ندارد که باید در این حوزه به شاخص‌های متوسط کشوری برسد.

به گزارش ایرنا، محمدعلی شجاعی، چهارشنبه در دیدار با رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، اظهار داشت: رسیدن به متوسط کشوری نیازمند برنامه زمان‌بندی و همت بلند مدیران است، زیرا رفع نداشته های استان تنها با عزم مدیران دستگاه های اجرایی میسر می شود و باید از تمام ظرفیت های استان در مسیر توسعه استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: هرچند خراسان شمالی از بسیاری از زیرساخت های لازم محروم است اما آمارهای منتشر شده کشوری نشان می دهد که این استان در سه ماهه نخست امسال وضعیت مطلوب‌تری پیدا کرده است.

شجاعی گفت: تلاش می کنیم تا با حضور هر یک از مسئولان کشوری در این استان، بخشی از نداشته ها را جبران کنیم و بر این باوریم که ابتدا استان باید خود را به متوسط شاخص های کشوری رسانده و سپس وارد عرصه رقابت با دیگر استانها شود.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت نیز در این نشست گفت: این بیمه ۷۰ درصد جمعیت بیمه شدگان خراسان شمالی را زیر پوشش دارد که سالانه ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال برای آنان هزینه می شود.

طاهر موهبتی اظهار داشت: توسعه ادارات بیمه سلامت جزو اولویت های ما برای این استان است و حتی این مهم را برای تمام شهرستانهای استان می توان محقق ساخت.

۵۱۳۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =