دبیر فدراسیون دوومیدانی: انتظار مدال از حدادی در هر مسابقه‌ای بی‌انصافی است

تهران- ایرنا- دبیر فدراسیون دوومیدانی گفت: انتظار کسب مدال از «احسان حدادی» در هر مسابقه‌ای بی‌انصافی است اما حضور دوباره او در فینال پرتاب دیسک قهرمانی جهان ما را به موفقیت در بازی‌های المپیک توکیو امیدوار کرد.

«احسان حدادی» در پرتاب دیسک، «حسن تفتیان» در دوی ۱۰۰ متر و «مهدی پیرجهان» دردوی ۴۰۰ متر با مانع نمایندگان ایران در مسابقه‌های جهانی ۲۰۱۹ قطر بودند.

سرانجام کار این ورزشکاران در مسابقه‌های جهانی، حذف تفتیان و پیرجهان در مرحله مقدماتی و کسب عنوان هفتم توسط حدادی بود.

«هاشم صیامی» دبیر فدراسیون دوومیدانی درباره عملکرد ورزشکاران اعزامی به مسابقات جهانی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: چنانچه ورزشکاران اعزامی قدری خوش شانس‌تر بودند به طور حتم نتایج بهتری بدست می‌آمد، اما در مجموع نیز از عملکرد آنان در مسابقات  جهانی رضایت داریم.

وی اظهار داشت: «احسان حدادی» پس از هشت سال دوری از حضور در فینال مسابقه‌های پرتاب دیسک قهرمانی جهان در قطر یک بار دیگر به این مهم دست یافت که بسیار ارزشمند است.

صیامی با اشاره به اینکه کسب قهرمانی‌های متعدد توسط حدادی توقع‌ها را از او بالا برده است، ادامه داد: درست است که حدادی ورزشکاری توانمند و شانس نخست تیم ملی دوومیدانی در مسابقه‌های مختلف قهرمانی آسیا، بازی‌های آسیایی، دایموند لیگ، پیکارهای جهانی و المپیک است، اما اینکه انتظار داشته باشیم او در هر مسابقه‌ای که شرکت می‌کند،  مدال بیاورد، هم بی‌انصافی است.

وی افزود: کسب مدال در دو و میدانی بسیار دشوار است و معتقدم نتیجه‌ای که او در مسابقه‌های گذشته کسب کرد عالی نبود اما برای ورزشکاری در شرایط او خوب بود. حدادی همانطور که خودش نیز عنوان کرد، برای کسب مدال در المپیک، باید تلاش خود را بیشتر از قبل کند.  حضور حدادی در فینال مسابقه‌های پرتاب دیسک قهرمانی جهان ما را به آینده او و کسب موفقیت در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ امیدوار کرد.

دبیر فدراسیون دوومیدانی تصریح کرد: کسب عنوان هفتم در مسابقه‌های پرتاب دیسک قهرمانی جهان نتیجه بدی برای حدادی نیست.  او در این قهرمانی جهان هر چند نتیجه متوسطی کسب کرد اما اگر در فینال رکورد کالیفرنیای خود را تکرار می‌کرد الان مدال جهانی را بدست آورده بود.

وی در پاسخ به برخی انتقادها در خصوص بالا بودن سن «احسان حدادی»،  گفت:‌ برای ساختن حدادی دیگر، باید سال‌ها انتظار کشید؛ پس منطقی نیست حدادی فعلی را به راحتی از دست داده و از او صرف نظر کنیم.  از سوی دیگر به عنوان یک مربی معتقدم با تجربه‌ها در پرتاب دیسک موفق‌تر از جوانان هستند، خوشبختانه این ورزشکار از مسابقه‌های قهرمانی آسیا گرفته تا المپیک بارها برای ایران به میدان رفته و تجربه لازم برای شرکت در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را دارد.

صیامی اضافه کرد: از همه این‌ها که بگذریم او تنها  ورزشکار دو و میدانی است که در المپیک مدال گرفته و اگر تلاش خود را قدری بیشتر کند، می‌تواند تاریخ‌سازی خود در دو و میدانی تکرار کند.

دبیر فدراسیون دو و میدانی همچنین گفت: «مهدی پیرجهان» نماینده ماده ۴۰۰ متر ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان،  ورزشکار جوانی است. او به تازگی رکورد بزرگسالان ایران را شکسته و موفق به کسب ورودی مسابقه‌های جهانی نیز شد. این دونده چنانچه اسیر فضای میدان جهانی قطر نمی شد به راحتی می‌توانست به مرحله نیمه نهایی صعود کند.

صیامی درباره تفتیان نیز اظهار داشت: انتظار ما از حسن بیش از این بود و امیدوار بودیم به مرحله بعدی نیز راه پیدا می‌کرد اما متاسفانه او با مصدومیت در مسابقات شرکت کرد و دلیل غیبت او در مرحله نیمه‌نهایی نیز همین مساله بود، امیدواریم او در آینده نتایج مناسب‌تری کسب کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha