۱.۵هزار میلیارد ریال برای احداث مسکن محرومان چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به هدفگذاری دولت برای ساخت خانه محرومان گفت: برای احداث ۲ هزار و ۴۴۰ واحد مسکن محرومان در این استان یک‌هزار و ۵۸۶ میلیارد ریال اختصاص یافت.

سهراب رئیسی شامگاه چهارشنبه در ستاد اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد:‌ از این میزان ۹۷۶ میلیارد ریال در قالب تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت و ۶۱۰ میلیارد ریال به صورت بلاعوض اختصاص می‌یابد.

وی افزود: برای احداث هر واحد مسکونی ۶۰ مترمربعی ویژه محرومان چهارمحال و بختیاری ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ۵ درصد با بازپرداخت ۱۳ ساله و ۲۵۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض پرداخت می‌شود.

رئیسی تصریح کرد: براساس توافقنامه صورت گرفته بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، سازمان برنامه و بودجه ایران و استانداری چهارمحال و بختیاری به امضاء رسیده این تعداد واحد مسکونی در استان تا پایان تیر ۱۳۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی یادآور شد: در راستای اجرای این طرح تاکنون یک‌هزار و ۶۰۰ نفر شناسایی شده است که از این تعداد ۶۷۰ نفر زیرپوشش نهادهای حمایتی هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: از مجموع افراد محروم شناسایی شده در استان تاکنون ۶۱۲ نفر به بانک‌های عامل معرفی و برای ۳۷ نفر آنان عقد قرارداد شده است.

وی گفت: بانک‌های عامل چهارمحال و بختیاری برای سرعت‌بخشی به روند اجرای احداث مسکن محرومان استان، روند عقد قرارداد را تسریع کنند.

رئیسی تاکید کرد: با توجه به اهمیت اجرای این طرح انتظار می‌رود تا شرکت‌های خدمات‌رسان اقدام لازم برای اختصاص انشعاب رایگان به این خانوارها را انجام دهند.

وی افزود: برای پرداخت تسهیلات احداث مسکن محرومان استان، بانک‌های عامل ملی، تجارت، سپه، رفاه کارگران، مسکن، صادرات و ملت در نظر گرفته شده‌اند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد:‌ سهمیه بانک‌های عامل استان در این طرح هنوز به صورت ۱۰۰ درصد ابلاغ نشده و نیاز به پیگری بیشتر دارد.

وی یادآور شد: انتظار می‌رود شهرداری‌ها و دهیاری‌های چهارمحال و بختیاری برای تسریع در روند اجرای این طرح ماشین‌آلات خود را وارد میدان کنند.

رئیسی اظهار داشت: هم‌اینک از مجموع ۸۵ هزار واحد مسکن روستایی در چهارمحال و بختیاری ۶۵ هزار واحد سند رسمی دارد.

به گزارش ایرنا، براساس توافقنامه صورت گرفته بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، سازمان برنامه و بودجه ایران و استانداری چهارمحال و بختیاری ۲ هزار و ۴۴۰ واحد مسکن برای محرومان این استان احداث و بهره‌برداری می‌شود.

چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی افزون بر ۹۴۷ هزار نفر است.

۷۳۶۲/۲۰۹۷

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha