آتش‌نشانی رفسنجان ۶۹۲ ماموریت امداد و نجات انجام داد

کرمان - ایرنا - مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان گفت: از مهر ماه سال گذشته تا کنون ۳۲۸ حادثه آتش‌نشانی و ۳۶۴ مورد حوادث امداد و نجات در این شهر رخ داده است.

به گزارش ایرنا، علی رمضانی نژاد عصر شامگاه چهارشنبه به مناسبت هفته آتش‌نشانی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سازمان در رفسنجان از سال ۱۳۴۸ با سه آتش نشان کار خود را شروع کرد و هم اکنون با ۵ ایستگاه، فعالیت دارد بیان کرد: طی یک سال گذشته تاکنون کل حوادث آتش سوزی شامل مسکونی، تجاری، کشاورزی، درخت و زباله ۳۲۸ مورد بوده که ۴ نفر در این حوادث مجروح شدند و از این تعداد  یک نفر که زن بود جان خود را از دست داد.

رمضانی نژاد  تصریح کرد: همچنین در این مدت کل حوادث امداد و نجات شامل سقوط در چاه، گیرافتادگی در آسانسور، تصادفات، واژگونی، بریدگی حلقه انگشتر و ورود حیوانات وحشی و موزی در جاهای مختلف  ۳۶۴ مورد بوده  که تعداد مجروحان در این حوادث ۳۴ نفر اعلام شده است.

وی تعداد مرگ ناشی از حوادث  امداد و نجات را ۱۰ نفر عنوان کرد و افزود: از مهرماه سال گذشته تا کنون ۳ دستگاه خودروی اطفای حریق و امداد نجات به سازمان آتش نشانی اضافه شده است ضمن اینکه سال گذشته ایستگاه شماره ۵ آتش نشانی رفسنجان با اعتبار یک میلیارد تومان در خیابان حجاب احداث شد که این ایستگاه علاوه بر پوشش حوادث شهر، حوادث جاده های کرمان و سرچشمه را هم پوشش می‌دهد.

رمضانی نژاد خاطرنشان کرد: ۳ تا از ایستگاههای آتش نشانی در رفسنجان دو منطوره اند به این معنی که هم به خودروی امدادی هم به خودروی اطفای حریق مجهز شده اند.

وی با بیان اینکه در بحث آموزش هم با اینکه رویکرد آتشن‌شانی شهر ایمنی است و طی یک سال گذشته  ۱۲ هزار و ۶۸۵  نفر از شهروندان آموزش اطفای حریق و امداد و نجات را فراگرفته اند افزود: در بحث مانور زلزله و اطفای حریق و امداد نجات نیز طی یک سال گذشته ۱۴ مانور برگزار کردیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان بیان کرد: نخستین دستگاه دوربین امداد چاه د راستان کرمان توسط نیروهای آتش نشانی تحصیلکرده رفسنجان طراحی و ساخته شده است و طمانی که فردی در چاهی گرفتار می شود این دستگاه بدون نیاز مراجعه آتش نشان به عمق چاه به داخل ارسال و وضعیت چاه را گزارش می دهد و در این صورت آتش نشان به کمترین زمان فرد گرفتار را نجات می دهد.

رفسنجان با جمعیت بالای ۳۱۱ هزار نفر در  ۱۱۰ کیلومتری کرمان قرار دارد.

۷۴۳۳ / ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =