کنفرانس وحدت یک اقدام تحریم شکن است

تهران-ایرنا- دبیر کل سابق مجمع جهانی تقریب اسلامی، با تاکید بر اینکه، کنفرانس وحدت اسلامی خود یک اقدام تحریم‌شکن و بسیج علیه جریان‌های تفرقه گراست، اظهار داشت: حضور شخصیت‌های برجسته و مهم کشورهای مختلف در این کنفرانس از ملیت‌های گوناگون در واقع اعلام بیعت با رهبر معظم انقلاب، حمایت و پیشتیبانی از سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.

جلسه ستاد اجرایی کنفرانس وحدت اسلامی عصر امروز (چهارشنبه - ۱۰ مهر ماه) در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار شد.

 آیت الله محسن اراکی در ستاد جرایی کنفرانس که با حضور معاونان و مسؤلان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار شد، اظهارداشت: کنفرانس وحدت، یک بسیج علیه جریان‌های تفرقه گراست.

وی تأکید کرد: در کنفرانس وحدت اسلامی، نخبگان و متفکران جهان اسلام با مقام معظم رهبری بیعت می‌کنند و حمایت خود را از سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران اعلام می دارند.

این مدرس حوزه علمیه با بیان این مطلب افزود: گستره فعالیت‌های مجمع جهانی تقریب مذاهب، بسیار دامنه‌دار است، فعالیت‌هایی از قبیل پروژه ها و برگزاری کنفرانس‌های متعدد در خارج از کشور و در مناطق سنی‌نشین کشور و ...؛ در سه ماهه اخیر امسال چند برنامه در خارج از کشور از جمله در ترکیه، عراق و لبنان داشته ایم، لیکن کنفرانس وحدت از همه اینها مهمتر و اثرگذارتر است.

اراکی اظهار کرد: خود نفس برگزاری کنفرانس وحدت، یک اقدام اثر گذار است، دلیل این مدعا، عکس العمل‌ها و نبرد روانی است که دشمن قبل و بعد از کنفرانس نسبت به برگزاری آن از خود نشان می‌دهد و شاهد هستیم که بسیاری از رسانه‌های عربی، عبری و غربی به نمایش برنامه‌هایی علیه این کنفرانس می‌پردازند. همه اینها نشان دهنده اهمیت و تأثیر این کنفرانس است.

دبیر کل سابق مجمع جهانی تقریب مذاهب، خاطرنشان کرد: در این شرایط که استکبار و اذناب و هم‌پیمانان آن علیه ایران متحد شده و در پی محاصره اقتصادی و سیاسی و فرهنگی آن هستند، کنفرانس وحدت می تواند رفتارهای خاص دشمن علیه ما را به انفعال بکشاند.

وی با تأکید بر اینکه، کنفرانس وحدت اسلامی خود یک اقدام تحریم‌شکن است، اظهار کرد: همه ساله شخصیت‌های برجسته و مهمی از کشورهای مختلف در این کنفرانس شرکت می کنند که هرکدام، نماینده یک جمعیت اصیل از ملیت‌های مختلف هستند و حضور هر یک از این شخصیت‌ها به شکلی اعلام بیعت با رهبر معظم انقلاب، اعلام حمایت و پیشتیبانی از سیاستهای جمهوری اسلامی ایران در عرصه جهانی و اعلام حمایت از جبهه مقاومت است.

اراکی تأکید کرد: کنفرانس وحدت، ابعاد گسترده ای دارد و نباید به آن به عنوان یک کنفرانس محدود نگاه شود، امیدواریم بتوانیم با توجه به ابعاد گسترده این کنفرانس، بهترین بهره برداری را از آن داشته باشیم.

وی افزود: امروز ابرقدرت‌ها در برابر جبهه مقاومت زانو می زنند، اینکه امروز آمریکایی ها در برابر ایران مستأصل شده و درخواست مدارا کردن دارند، اینکه ایران اعلام کرده در برابر تحریم ها ایستادگی می کند، اینکه مردم ایران فشار تحریم را تحمل می‌کنند و از نظام حمایت می‌کنند، اینکه مردم ایران در راهپیمایی های اعلام حمایت از نظام از جمله راهیپمایی روز قدس و راهپیمایی ۲۲ بهمن و راهپیمایی گسترده اربعین حضور بیش از انتظار و ده ها میلیونی دارند، همه و همه نشان دهنده شکست برنامه‌های دشمن است.

اراکی در ادامه تصریح کرد: راهپیمایی اربعین مانور جبهه مقاومت است، این راهپیمایی یک مراسم مذهبی صرف نیست، بلکه یک راهپیمایی ضد آمریکایی است؛ راهپیمایی اربعین نماد پشتیبانی از مقاومت، اعلام مقابله با ظلم و ستم و حمایت از آرمانهای سید الشهدا است.

وی تأکید کرد: کنفرانس وحدت امسال اعلام پیروزی است، اینکه ما می‌توانیم طی سی‌وسه سال و در سخت‌ترین شرایطی که از جانب دشمن با آن مواجه بودیم، این کنفرانس را با حضور چشمگیری برگزار کنیم، نشان دهنده پیروزی و اعلام این نکته است که سیاستهای امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب در عرصه وحدت، از استحکام برخوردار بوده و روز به روز در حال پیشرفت است.

این مدرس حوزه علمیه اظهار کرد: امروز جریان تکفیر منزوی شده و گفتگوی غالب همگرایی است؛ کنفرانس وحدت امسال، به شکلی اعلام پیروزی جبهه مقاومت، گفتمان وحدت و پیروزی جمهوری اسلامی ایران در مقابل جریانهای تکفیری در جامعه اسلامی و در جهان است.

اراکی ابراز امیدواری کرد، کنفرانس وحدت پیش رو، برای اسلام و مسلمین و جبهه مقاومت، سراسر منفعت باشد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha