۱۰ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۷
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83500703
۰ نفر

برچسب‌ها

 دبستان ۱۲ کلاسه در مهریز افتتاح شد

یزد - ایرنا - یک باب دبستان ۱۲ کلاسه پسرانه روز چهارشنبه با حضور رئیس دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در مهریز افتتاح شد.

این دبستان با صرف ۱۴ میلیارد ریال از محل اعتبارات کمیساریای سازمان ملل با همکاری اداره‌کل نوسازی مدارس  در مساحت پنج هزار مترمربع و یک هزار و ۷۰ مترمربع زیربنا ساخته شده است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان یزد با بیان اینکه این مدرسه با همکاری وزارت امور خارجه و اداره‌کل اتباع خارجه وزارت کشور تأسیس شده  گفت: امیدواریم با ارتقاء سطح فرهنگی و اجتماعی جامعه اتباع خارجی شاهد افزایش نشاط اجتماعی در بین این افراد باشیم.

سعید پرویزی، در این مراسم افزود: اجرای طرح‌های آمورشی و فرهنگی برای اتباع در چارچوب مقررات جزو برنامه‌هایی است که در استان بر حسب ضرورت انجام می‌شود.

همچنین فرماندار مهریز  گفت: با تخصیص اعتبار لازم این مرکز آموزشی فرهنگی برای رشد دانش آموزان ایرانی و اتباع تأسیس شد.

رضا زارع زاده مهریزی افزود: ما پیرو مکتبی هستیم که با خواندن و نوشتن آغاز شده و در آن علم‌آموزی اهمیت بسیاری دارد.

در ادامه مدیر آموزش و پرورش مهریز با خوشامدگویی به مدعوین، از افتتاح این مدرسه پسرانه که یکی از نیازهای شهرستان بود ابراز خوشحالی کرد .

سید کاظم حسینی المدواری  افزود:  ۱۲۵ نفر دانش آموز که ۲۳ نفر آنها از اتباع افغانستان هستند در این مدرسه سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

وی افزود: در مهریز، ۷۰۰ دانش آموز اتباع خارجی مشغول به تحصیل هستند که در ۲ سال گذشته این تعداد  ۲برابر شده است.

قرائت دکلمه توسط دانش آموز افغانستانی، اجرای سرود توسط گروه سرود رهپویان حرم و بازدید از کلاس ها توسط مسئولین از جمله برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.

مهریز ۱۲ هزار دانش آموز و ۱۰۰ مدرسه دارد.

۷۵۳۶/ ۶۱۹۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =