۱۰ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۱
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 83500691
۰ نفر

برچسب‌ها

پیشنهاد ترامپ؛ به پای مهاجران شلیک کنید

تهران - ایرنا - رئیس جمهوری آمریکا در جلسه‌ای در اتاق بیضی کاخ سفید پیشنهاد داده که برای جلوگیری از ورود مهاجران به خاک آمریکا به پای آنها شلیک شود.

روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» روز گذشته(سه شنبه) با درج این مطلب افزود: «دونالد ترامپ» در جلسات محرمانه اغلب از تقویت دیوار مرزی با استفاده از خندق های مملو از آب، که پر از مار و تمساح هستند صحبت می کند و مشاوران خود را وادار کرده که هزینه آن را براورد کنند.

ظاهرا ترامپ قبلا هم بطور علنی پیشنهاد کرده بود که سربازان مرزی در صورتی که به طرف آنها سنگ پرتاب شود به مهاجران شلیک کنند اما پس از اینکه مشاوران وی  گفتند که این اقدام غیرقانونی است از حرف خود عقب نشینی کرد.

اما مشاوران ترامپ می گویند او در یک جلسه محرمانه پیشنهاد شلیک به پای مهاجران را مطرح کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا امروز توسط مشاورانی احاطه شده که تمایلی به حمایت از مواضع او ندارند اما تهدید ترامپ برای بستن مرزها و جلوگیری از ورود مهاجران همچنان به قوت خود باقی است.

حتی ترامپ در یک مصاحبه با نیویورک تایمز تاکید کرده که من قدرت مطلق را برای بستن مرزها دارم.

به نوشته نیویورک تایمز، در جلسه اتاق بیضی، «کریستین نیلسن» وزیر وقت امنیت داخلی، «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه، «کوین کی مک آلینان» رئیس سازمان حفاظت مرزی و گمرک و «استفان میلر» مشاور کاخ سفید که بیش از همه در سازماندهی دستور کار مهاجرتی ترامپ نقش دارد، حضور داشتند.

«میک مالونی» سرپرست ستاد کارکنان کاخ سفید نیز به همراه «جرد کوشنر» داماد ترامپ و مشاور ترامپ در این جمع حاضر بودند.

چندی پیش استفاده از گاز اشک آور برای متوقف کردن مهاجرانی که قصد عبور از مرز مکزیک را داشتند محکومیت سازمان های حقوق بشر را به دنبال داشت اما ترامپ این اقدام را دوست داشت و این تنها اقدامی بودکه در دوران وزارت کریستین نیلسن از آن رضایت داشت.

گزارش روزنامه نیویورک تایمز، بر اساس مصاحبه با بیش از ۱۲ نفر از مقام های کاخ سفید دخیل در این امر در هفته برگزاری جلسه مذکور بوده است.

این روزنامه به نقل از افراد حاضر در  این جلسه نوشت: ترامپ با فریاد به کسانی که اقدام او را غیرقانونی توصیف کردند گفت «شما می خواهید من مثل احمق ها به نظر برسم.»

ظاهرا قرار بوده این جلسه ۳۰ دقیقه طول بکشد اما بیش از یک ساعت طول کشیده است.

هر ساله کالاهای آمریکایی به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار از مرز مکزیک صادر می شوند. بستن این مرز می تواند باعث تضعیف صنایع آمریکا  به ویژه در بین کشاورزان و خودروسازان شود.

«میچ مک کانل» سناتو جمهوریخواه آمریکایی در مصابه با نیویورک تایمز گفته که بستن مرزها می تواند تاثیرات فاجعه باری بر اقتصاد کشور داشته باشد.

رسانه های آمریکایی چندی پیش گزارش دادند به دستور ترامپ سه پروژه ساخت دیوار در مرز جنوبی آمریکا با مکزیک به دلیل کافی نبودن منابع مالی ساخت این دیوار لغو شده است.

مقام های آمریکایی با ارائه مدارکی به دادگاه گفتند که مقادیر پس انداز شده برای ساخت ۲۰ مایل (۳۲ کیلومتر) از دیوار مرزی بین آمریکا و مکزیک در ایالت های آریزونا و کالیفرنیا کافی نیست.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha