۷۸۸ سایت مخابراتی در کردستان نصب است

سنندج - ایرنا - مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: در حال حاضر ۷۸۸ سایت مخابراتی در شهرها و روستاهای نقاط مختلف این استان نصب و در حال بهره‌برداری است.

آزاد حکمت روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد، ۵۵۱ سایت مخابراتی روستایی (WLL) و ۲۳۷ مورد نیز در شهرهای مختلف استان نصب شده است.

وی با بیان اینکه برخلاف تصور برخی شهروندان وجود این سایت‌ها در مناطق مسکونی هیچگونه ضرری برای سلامتی ندارد، افزود: تاکنون در این مورد ضرری اثبات نشده ضمن اینکه این سایت‌ها در تمام دنیا و کشورهای پیشرفته استفاده می‌شوند.

مدیر مخابرات منطقه کردستان ضریب نفوذ اپراتور همراه اول را در استان ۱۱۱ درصد اعلام کرد و یادآور شد: تمام شهرهای استان از نسل سه و چهار اینترنت تلفن همراه و حدود ۱۹ روستا نیز از تکنولوژی ۳G و ۴G بهره‌مند هستند.

حکمت با بیان اینکه ارتقای فناوری ارتباطات در روستاهای استان در دست اجرا است، اضافه کرد: ۴۸۰ روستای استان از اینترنت پرسرعت مخابرات بهره‌مند هستند در حالیکه در ابتدای دولت تدبیر و امید فقط ۹ روستا از این امکانات برخوردار بودند.

وی به وجود ۱۹ هزار مشترک روستایی بهره‌مند از اینترنت پرسرعت مخابرات(ADSL) اشاره کرد و گفت: تاکنون ۹۲ هزار و ۲۰۰ خط اینترنت پرسرعت در استان کردستان واگذار شده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان تاکید کرد: ترافیک مصرفی اینترنت استان در شبانه روز حدود ۵۰ ترابایت است که نسبت به مدت مشابه پارسال ۲ برابر افزایش نشان می‌دهد.

استان کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، دارای ۱۰ شهرستان، ۳۰ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۷۶ روستای دارای سکنه است.  

در حال حاضر یک هزار و ۶۰۱ روستای کردستان از خدمات ارتباطی مخابرات بهره‌مند هستند و ۵۸۱ هزار و ۹۲۸ شماره تلفن ثابت منصوبه در استان وجود دارد که ۴۸۸ هزار و  ۷۷۹ خط آن با ضریب نفوذ ۳۰ درصد مشغول بکار است.

۷۳۵۵/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =