صدور ۲ کیفرخواست جدید علیه متهمان پرونده پرهام آزادشهر

گرگان - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب گرگان گفت: در پی رسیدگی به پرونده شرکت لیزینگ خودرو موسوم به پرهام آزادشهر با اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور، ۲ کیفرخواست جدید علیه متهمان این پرونده صادر شد.

حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی روز چهارشنبه در دومین جلسه دادگاه علنی رسیدگی به این پرونده در گرگان اظهار داشت: پس از صدور کیفرخواست اولیه و رسیدگی در جلسه اول دادگاه، ۷۴ مال باخته جدید در آزادشهر و گرگان از متهمان شکایت کردند که پس از بررسی اولیه تصمیم گرفته شد به این شکایت ها در گرگان رسیدگی شود.

وی ادامه داد: بر همین اساس یک دادخواست رسیدگی از دادسرای آزادشهر به مرکز استان ارجاع شد و دادسرای گرگان هم یک دادخواست دیگر علیه متهمین صادر کرد.

وی افزود: با افزوده شدن مالباختگان جدید، تعداد شاکیان این پرونده به ۲ هزار و ۸۰۸ نفر و رقم کلاهبرداری متهمان به افزون بر یک هزار و ۵۶ میلیارد ریال در گلستان و یک هزار و ۶۳۷ میلیارد ریال در سیستان و بلوچستان رسید.

در این جلسه سیداحمد میرمحمدی متهم ردیف اول و مهدی قوانلو متهم ردیف دوم به دفاع از خود پرداخته و منکر اخلال در نظام اقتصادی شدند؛ همچنین وکلای مدافع شکات و متهمین در این جلسه به دفاع از موکلین خود پرداختند.

این جلسه با حضور ۳۵ شاکی، سه متهم پرونده، وکلای شاکیان و متهمین برگزار شد.

سومین جلسه رسیدگی به این پرونده یکشنبه ۱۴ مهر ماه برگزار می شود.

در نخستین نشست دادگاه علنی رسیدگی به پرونده کلاهبرداری لیزینگ خودرو استان‌های گلستان و سیستان و بلوچستان معروف به "پرهام" ۳ متهم اصلی این پرونده تفهیم اتهام شدند.

این پرونده دو سال در دادگستری شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان تشکیل و مورد رسیدگی قرار گرفت و سپس با موافقت رییس قوه قضائیه به گلستان انتقال یافت.

این پرونده قرار است طی هشت نشست و در هر هفته با برپایی دو نشست، رسیدگی و برای آن رای صادر شود.

پرونده های اخلال در نظام اقتصادی کشور در شعب ویژه رسیدگی می شود که به درخواست مسوولان قضایی گلستان برای تعیین دادگاه رسیدگی پرونده پرهام نیز با معاون اول قوه قضاییه نامه نگاری صورت گرفت تا در صورت امکان برای سهولت دسترسی شاکیان که بیشتر گلستانی هستند این پرونده در استان مورد رسیدگی قرار گیرد.

گفته می شود متهمان در پرونده موسوم به لیزینگ خودرو شرکت پرهام، با تاسیس یک شرکت و با این ادعا که می‌توانند خودروهای ساخت داخل را چند میلیون تومان پایین‌تر از قیمت بازار به مشتریان بفروشند، میلیاردها تومان در استان های گلستان و سیستان و بلوچستان به جیب زده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =