جهاد دانشگاهی مورد اعتماد نظام است

تهران- ایرنا- رئیس جهاد دانشگاهی گفت: در حال حاضر مجموعه جهاد دانشگاهی مورد توجه و اعتماد مسئولان نظام است و اکنون طرح های خوبی در این مجموعه در حال انجام است.

حمیدرضا طیبی روز چهارشنبه در مراسم امضای قرارداد طرح ملی توسعه و توانمند سازی مشاغل خانگی ٣١ استان کشور بین جهاد دانشگاهی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: متعهد هستیم این طرح را در جهاد دانشگاهی به خوبی انجام دهیم. امیدواریم برای این گونه کارهای درست و شاخص الگوسازی شود و همت خوبی در این زمینه داشته باشیم.
وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی تمام تلاش خود را در این برنامه های توسعه ای انجام می دهد و با تمام توان برای اجرای پروژه‌های در حال انجام جهاد دانشگاهی با دیگر دستگاه ها تلاش خواهد کرد. 


جهاد دانشگاهی نقش سازمان توسعه گر را ایفا کند
عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در مراسم امضای این قرارداد گفت گفت: ماهیت کار در حوزه اشتغال خانگی، از جنس توسعه است و به قابلیت افراد و شکوفایی ظرفیت ها توجه می شود.  مهمترین ویژگی برنامه توسعه این است که انسان را مورد توجه قرار دهیم؛ یعنی شخص، ایجاد قابلیت و شکوفایی این قابلیت برای ما مهم است.
وی تصریح کرد: تصور ذهنی عدد و آمار است، اما وقتی به توسعه نگاه می کنیم، اعداد و ارقام هم در پی آن خواهند آمد.
منصوری اضافه کرد: ناکارآمدی در بازار و سیاست گذاری وجود دارد و وظیفه ما این است که این ناکارآمدی را مدیریت کنیم؛ البته باید گفت دولت به این موضوع ورود نکند.
وی ناکارآمدی را در سه حوزه اطلاعات، ایجاد قابلیت در فردی که دانش و مهارت لازم را ندارد و دسترسی فرد به بازار دانست و گفت: باید با این سه مورد، بازار را از این ناکارآمدی ها نجات دهیم.
منصوری ادامه داد: اطلاعات، قابلیت و دسترسی را باید در بازار داشته باشیم تا به توسعه کمک کنیم، چون معتقدیم اگر اقتصاد را با تسهیلات شروع کنیم پایدار نخواهد بود.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای اینکه اقدامات ما توسعه ای واقعی باشد یک سوال است که چرا در ۴٠ سال و ماقبل آن این اتفاق نیفتاده است. 
وی اظهار کردد: آنچه که از جهاد دانشگاهی انتظار داریم این است که نقش سازمان توسعه گر را ایفا کند، چون بازیگری است که از دل دستگاه فکری جاری در کشور بالا آمده است و عملکرد آن به شدت به امر توسعه نزدیک است.
منصوری خاطرنشان کرد: اگر به نمایندگی از جهاد دانشگاهی، تجربه نظام یافته و منسجم داشته باشند و آن را به الگوی مشخص تبدیل کنیم، دیگر نگران وضعیت توسعه ای نخواهیم بود.
با برگزاری مراسم امضای قرارداد بین جهاد دانشگاهی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،طرح ملی توسعه و توانمند سازی مشاغل خانگی ٣١ استان کشور اجرا می شود.
این قرارداد امروز بین عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی به امضا رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =