کمیته امداد از ۲۰ هزار دانش‌آموز تهرانی حمایت می‌کند

تهران- ایرنا- معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران با اشاره به برگزاری مرحله دوم جشن عاطفه‌ها در مدارس گفت: این نهاد از حدود ۲۰ هزار دانش آموز نیازمند حمایت می‌کند.

محمدرضا شاهجانی روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری مرحله دوم جشن عاطفه‌ها در مدرسه دخترانه حضرت معصومه(س) منطقه ۱۴ تهران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: مرحله اول این جشن روز پنجشنبه هفتم شهریور در پایگاه‌های اصلی کمیته امداد در سطح شهر و جمعه هشتم شهریور در محل نماز جمعه شهرستان‌ها و شهر تهران برگزار شد و کمک‌هایی را جمع‌آوری کردیم.

وی گفت: مرحله دوم جشن عاطفه‌ها امروز(دهم مهر) با همکاری اداره کل آموزش و پرورش تهران در سطح مدارس برگزار شد.

شاهجانی افزود: وجوه جمع‌آوری شده در این مرحله توسط آموزش و پرورش و مدارس به دانش‌آموزان نیازمندی که شناسایی شدند، ارائه خواهد شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران با اشاره به راه‌اندازی پویش «تا مهر با همدلی» از ۲۷ مرداد امسال افزود: خیران با پیوستن به این پویش می‌توانستند به حدود ۲۰ هزار دانش‌آموز نیازمند و تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان تهران و تعداد زیادی از دانش‌آموزانی که شاید خانواده‌هایشان شرایط تحت حمایت قرارگرفتن را ندارند و توسط مدارس شناسایی شدند، کمک کنند.

وی بیان کرد: کمیته امداد، کمک‌هایی را که طی این مدت جمع‌آوری شده را بین دانش آموزان تحت حمایت توزیع کرده و امیدواریم تا اوایل هفته آینده همه دانش آموزان در یک موقعیت مناسب بتوانند تحصیلشان را ادامه بدهند.

شاهجانی با اشاره به فعالیت ۱۴۰ مرکز نیکوکاری در سطح مساجد و محله‌های تهران افزود: در طول سال اگر خانواده یا دانش آموزی یا هر فردی به هر نحوی نیاز به کمک داشته باشد، با مراجعه به این مراکز و ۴۱ دفتر در سطح  استان و داشتن شرایط می‌توانند از خدمات کمیته امداد بهره‌مند شوند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران رویکرد مراکز نیکوکاری را واگذاری کار مردم به مردم عنوان کرد.

شاهجانی گفت: خانواده‌ های مستمند و  بی‌سرپرست که نمی‌توانند زندگی خود را به شرایط عادی ادامه بدهند می‌تواند به این مراکز مراجعه کرده و از خدمات کمیته امداد به صورت تک خدمتی، چندخدمتی و مستمر استفاده کند.

مرحله دوم جشن عاطفه‌ها با شعار «با رنگ مهر رویایی بسازیم» روز چهارشنبه به همت کمیته امداد استان تهران و آموزش و پرورش شهر تهران به صورت نمادین در مدرسه دخترانه حضرت معصومه(س) منطقه ۱۴ برگزار شد.

تهرام/۷۲۴۵//۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها