امروز خشونت در جهان گونه های مختلفی یافته است

تهران- ایرنا- دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی عدم خشونت (دهم مهر) اعلام کرد: امروزه خشونت گونه های مختلفی مانند اثر مخرب و وضعیت اضطراری اقلیمی، خرابی های ناشی از درگیری های مسلحانه، بی حرمتی های ناشی از فقر، بی عدالتی، نقض حقوق بشر و اثرات خشن نفرت پراکنی دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، پیام آنتونیو گوترش روز چهارشنبه در نشست علمی تخصصی (نقش شورای حقوق بشر در گفت و گوی های سازنده در روند کاهش خشونت) به مناسبت روز بین المللی جهان بدون خشونت در دفتر سازمان ملل متحد در تهران قرائت شد.

در این پیام آمده است امسال روز بین المللی عدم خشونت مصادف است با یکصدوپنجاهمین سالگرد تولد ماهاتما گاندی شخصیت برجسته جهانی صلح است که دیدگاه وی همچنان در جهان طنین دارد و تلاش های سازمان ملل متحد برای درک متقابل برابری، توسعه پایدار، توانمندسازی جوانان و حل مسمالت آمیز تخلفات را شامل می شود.

در ادامه پیام دبیرکل سازمان ملل متحد آمده است: در واقع (آنلاین و آفلاین) لفظ هایی نفرت انگیزی خطاب به اقلیت ها و هر فردی که دیگری نامیده می شود، به گوش می رسد.

در ادامه این پیام تاکید شده است برای حل این چالش رو به رشد، سازمان ملل متحد دو ابتکار فوری را معرفی کرده است که شامل برنامه اقدام علیه نفرت پراکنی و دیگری حمایت از ایمنی مکان های مذهبی است.

دبیرکل سازمان ملل متحد در ادامه پیام خود تصریح کرده است: سال گذشته این جانب فراخوان جهانی اعلام کردم برای دهه اقدام به منظور اجرای آرمان های توسعه پایدار یعنی نقشه راه ما جدا از خشونت، به سوی صلح منزلت و کرامت در سیاره ای سالم است.

دبیرکل سازمان ملل متحد در این پیام خاطر نشان کرده است: گاندی همواره بر پر کردن شکاف بین آنچه که انجام می دهیم و آنچه که قادر به انجام آن هستیم، تاکید داشت.

در این روز بین المللی این جانب همه افراد را ترغیب می کنم هر آنچه در توانمان است برای ایجاد پل بین این دو شکاف به منظور ساختن آینده بهتر برای همه به کار گیریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =