دریافت گواهی عدم سوءپیشینه در مازندران الکترونیکی شد

ساری - ایرنا - معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری مازندران از راه‌اندازی سامانه صدور الکترونیکی گواهی عدم سوءپیشینه در استان خبر داد و گفت که متقاضیان از این پس باید به دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی مراجعه کنند.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی دادگستری استان مازندران، محمد علی کریمی مله  افزود: درخواست گواهی عدم سوء پیشینه از طریق  دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به صورت الکترونیکی ثبت و به دادسراهای استان ارسال می شود.

این مقام قضایی مازندران تاکید کرد: گواهی عدم سوء پیشینه حداکثر ظرف مدت ۴۸ ساعت به صورت الکترونیکی صادر و در حساب کاربری افراد در سامانه ابلاغ قرار می گیرد.

کریمی مله گفت : از آنجایی که صدور گواهی عدم سوءپیشینه با امضای الکترونیکی صورت می گیرد، دستگاه های بهره بردار برای اعتبار سنجی گواهی های صادره می توانند با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیک قضایی از اصالت آن اطمینان حاصل کنند.

وی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را پل ارتباطی میان مردم و دستگاه قضایی توصیف کرد و افزود: در حال حاضر ۵۵ دفتر خدمات الکترونیکی در استان فعال است.

سوء پیشینه کیفری یا همان سوء سابقه عبارت از اعتباری است که شخص مجرم در اثر ارتکاب بعضی جرایم، به صورت دائم یا موقت از دست می دهد. در واقع شخصی که مرتکب برخی از جرایم خاص می شود، بر اساس قانون صلاحیت و اعتبار انجام برخی از امور و یا صلاحیت عهده دار شدن برخی از مسئولیت ها، تکالیف، امتیازات و همچنین بهره مندی از برخی حقوق اجتماعی را که در حالت طبیعی تمامی افراد جامعه از آن برخوردار هستند را به صورت موقت و یا همیشگی از دست می دهد.

۶۹۹۰/۱۸۹۹

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =