«غریبه‌های همیشگی» در «تالاب هشیلان»

تهران- ایرنا- نمایش‌های جدید در فصل پاییز که تماشاخانه‌ها از اجرای نمایش پُر شده‌اند جایگزین اجراهای تابستانه می‌شوند.

در نخستین ماه پاییز صحنه تئاتر با دستی پر به استقبال تماشاگران رفته است و نمایش‌های بسیاری بر صحنه تئاتر از ۱۳ تا ۱۹ مهرماه اجرا دارند.

نمایش‌هایی که به صحنه اضافه می‌شوند

- نمایش اُسلو نوشته جی. تی راجرز و به کارگردانی یوسف باپیری و نوشته جی. تی راجرز از ۱۸ مهرماه تا ۱۳ آبان‌ماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت ۱۲۰ دقیقه در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر میزبان مخاطبان می‌شود.

- نمایش تا باران چند پاییز مانده به کارگردانی آرمان شهبازی و نویسندگی عرفان پورمحمدی از ۱۸ مهرماه تا ۱۶ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۸:۱۵ به مدت ۵۵ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو به صحنه خواهد رفت.

- نمایش بیا جلوتر به کارگردانی سجاد باقری و نویسندگی حسین برفی نژاد از ۱۵ مهرماه تا ۵ آبان‌ماه هر شب ساعت ۲۱:۳۰ به مدت ۵۰ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو اجرا خواهد شد.

- نمایش پاییز نگفته بود به کارگردانی علی خونساری و نویسندگی رضا گشتاسب از ۱۵ مهرماه تا ۳ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۸ به مدت ۴۵ دقیقه در تالار محراب میزبان مخاطبان می‌شود.

- نمایش غریبه های همیشگی به کارگردانی حسین پرستار و نویسندگی شهرام کرمی از ۱۵ مهرماه تا ۱۰ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۵۰ دقیقه در تماشاخانه ماه حوزه هنری به صحنه خواهد رفت.

- نمایش دراماتورژ به کارگردانی گروه تئاتر (ه) و نویسندگی سهند خیرآبادی از ۱۷ مهرماه تا ۱۳ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۶۰ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو اجرا خواهد شد.

- نمایش داستان خانواده نوشته بیلانا سربیلانوویچ و به کارگردانی صدرا صباحی از ۱۵ مهرماه تا ۳ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۷ به مدت ۸۰ دقیقه در تئاتر مستقل تهران میزبان مخاطبان می‌شود.

- نمایش واگیر ندارد به نویسندگی ساشا کشوادی و مریم یاسین زاده و کارگردانی ساشا کشوادی از ۱۹ مهرماه تا ۸ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۷۰ دقیقه در خانه نمایش مهرگان به صحنه خواهد رفت.

- نمایش فرونشست به نویسندگی و کارگردانی سعید زارعی از ۱۶ مهرماه تا ۳ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۷:۳۰ به مدت ۶۰ دقیقه اجرا خواهد شد.

- نمایش تالاب هشیلان به نویسندگی و کارگردانی نوشین تبریزی از ۱۸ مهرماه تا ۲۵ آبان‌ماه هر شب ساعت ۲۰ به مدت ۷۰ دقیقه در تالار قشقایی تئاترشهر میزبان مخاطبان می‌شود.

نمایش‌هایی که صحنه را ترک می‌کنند

- نمایش مونده به نویسندگی و کارگردانی علیرضا شیخی و پیروز محمدی تا ۱۳ مهرماه هر شب ساعت ۱۸ به مدت ۳۰ دقیقه در عمارت روبرو اجرا می‌شود.

- نمایش خلود به نویسندگی و کارگردانی مریم شعبانی تا ۱۴ مهرماه هر شب ساعت ۱۶:۳۰ به مدت ۹۰ دقیقه در مجموعه فرهنگی سرچشمه به نمایش در می‌آید.

- نمایش غلفتی به نویسندگی و کارگردانی مهیار احمدی تا ۱۴ مهرماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت ۴۵ دقیقه در سالن استاد خسرو شکیبایی به صحنه می‌رود.

- نمایش اثر پرتوهای گاما بر گلهای همیشه بهار نوشته پل زیندل و به کارگردانی مهتاب نصیرپور تا ۱۵ مهرماه هر شب ساعت ۲۱ در خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود.

- نمایش ویرانگر دوپا به کارگردانی مژگان حامدی تا ۱۵ مهرماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت ۳۵ دقیقه در عمارت روبرو به نمایش در می‌آید.

- نمایش آواز قو نوشته آنتون چخوف و به کارگردانی پریزاد سیف تا ۱۵ مهرماه هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۷۰ دقیقه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود.

- نمایش امشب اینجا به نویسندگی و کارگردانی مژگان خالقی تا ۱۵ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۵۵ دقیقه در سالن استاد سمندریان ایرانشهر اجرا می‌شود.

- نمایش شک به نویسندگی و کارگردانی مهدی کوشکی از ۲۲ شهریورماه تا ۱۵ مهرماه هر شب ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۱۰۰ دقیقه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به نمایش در می‌آید.

- نمایش امروز، روز خوبیست برای مردن به کارگردانی کمال هاشمی و نویسندگی جمال هاشمی، کمال هاشمی و سارا سجادی تا ۱۵ مهرماه هر شب ساعت ۲۱:۱۵ به مدت ۶۰ دقیقه در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود.

- نمایش عمل به کارگردانی شکوفه طاهری و نویسندگی مهدی اسدزاده تا ۱۶ مهرماه هر شب ساعت ۲۱:۳۰ به مدت ۷۵ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو اجرا می‌شود.

- نمایش میمون به نویسندگی و کارگردانی وحید رهجوی و حسین ملکی تا ۱۶ مهرماه هر شب ساعت ۲۰ به مدت ۶۰ دقیقه در تالار مولوی به نمایش در می‌آید.

- نمایش آرش به نویسندگی و کارگردانی گلچهر دامغانی تا ۱۶ مهرماه هر شب ساعت ۱۷:۳۰ به مدت ۷۵ دقیقه در سالن چهارسو تئاترشهر به صحنه می‌رود.

- نمایش در پوست شیر نوشته شان اوکیسی و به کارگردانی مجید پورعزیزیان تا ۱۷ مهرماه هر شب ساعت ۱۹ در خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود.

- نمایش فولاد هرگز زنگ نمی‌زند به کارگردانی شیوا دیناروند و نویسندگی سیروس همتی تا ۱۷ مهرماه هر شب ساعت ۱۸:۱۵ به مدت ۴۵ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو به نمایش در می‌آید.

- نمایش آن فصل قهرمانی نوشته جیسون میلر و به کارگردانی دانیال بیات تا ۱۷ مهرماه هر شب ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۷۵ دقیقه در تماشاخانه شانو به صحنه می‌رود.

- نمایش هر آنچه که دوست داری از دست خواهی داد به نویسندگی و کارگردانی وحید منتظری تا ۱۸ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۲۰ به مدت ۶۰ دقیقه در تئاتر هامون اجرا می‌شود.

- نمایش تالار ۴۴۸ به کارگردانی سید فاضل معصومی تا ۱۹ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۸۵ دقیقه در تماشاخانه ملک به نمایش در می‌آید.

- نمایش سگ‌های مرده نوشته یون فوسه و به کارگردانی علی کیا تا ۱۹ مهرماه هر شب ساعت ۱۷:۱۵ به مدت ۹۰ دقیقه در تماشاخانه سپند به صحنه می‌رود.

- نمایش خاطرات فیات تابستان ۵۹ به کارگردانی محمد لارتی و نویسندگی کامران شهلایی تا ۱۹ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۱۵ به مدت ۶۵ دقیقه در تماشاخانه مهر حوزه هنری اجرا می‌شود.

- نمایش تاریخ مختصر صلح به کارگردانی مجید نیرومند  تا ۱۹ مهرماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت ۴۵ دقیقه در خانه نمایش دا به نمایش در می‌آید.

- نمایش وقتی کبوترها ناپدید شدند نوشته سُفی اکسانن و به کارگردانی هستی حسینی تا ۱۹ مهرماه هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۹۰ دقیقه در تئاتر مستقل تهران به صحنه می‌رود.

- نمایش رگ به کارگردانی ایوب آقاخانی و نویسندگی ایوب آقاخانی، فرهاد امینی و ویدا دانشمند تا ۱۹ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۸۰ دقیقه در سالن چهارسو تئاترشهر اجرا می‌شود.

- نمایش آن یگانه می کشد به نویسندگی و کارگردانی مرضیه شاطرطوسی تا ۱۹ مهرماه هر شب ساعت ۲۰:۴۵ به مدت ۶۰ دقیقه در تماشاخانه آژمان به نمایش در می‌آید.

نمایش‌هایی که به اجرای خود ادامه می‌دهند

- نمایش حماقت ایکاروس به کارگردانی محمدرضا حسینی و نویسندگی مهدی معبودی تا ۲۰ مهرماه هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۵۵ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو به صحنه می‌رود.

- نمایش موسیقی مجلسی نوشته آرتور کوپیت و به کارگردانی مهدی علی‌نژاد و طاها محمدی تا ۲۰ مهرماه هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۶۰ دقیقه در خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود.

- نمایش رویاهای دم صبح به کارگردانی بهاره مشیری و نویسندگی لیلی عاج تا ۲۰ مهرماه هر شب ساعت ۱۸ به مدت ۶۰ دقیقه در کارگاه نمایش تئاترشهر به نمایش در می‌آید.

- نمایش شاهباز سدره نشین به کارگردانی وجیهه کریمی هسنیجه و نویسندگی ابراهیم کریمی هسنیجه تا ۲۱ مهرماه هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۷۰ دقیقه در تالار حافظ به صحنه می‌رود.

- اپرای عروسکی حافظ به نویسندگی و کارگردانی بهروز غریب پور تا ۲۲ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۱۱۰ دقیقه در تالار فردوسی اجرا می‌شود.

- نمایش مشق شب به نویسندگی و کارگردانی امیر نجفی تا ۲۲ مهرماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۶۵ دقیقه در سالن اصلی تالار مولوی به نمایش در می‌آید.

- نمایش بهار شکنی به کارگردانی فریبرز کریمی و نویسندگی محمدحسین معارف تا ۲۲ مهرماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت ۵۵ دقیقه در سالن اصلی تالار مولوی به صحنه می‌رود.

- نمایش آزمایشگاه متروک به نویسندگی و کارگردانی منصور صلواتی تا ۲۲ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۷۰ دقیقه در خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود.

- نمایش آل زا به کارگردانی محمدرضا آگاه برداشتی آزاد از نمایشنامه آلزایمر نوشته یوسف میرزایی تا ۱۵ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۱۵ به مدت ۶۰ دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به نمایش در می‌آید.

- نمایش دروغ نوشته فلوریان زلر و کارگردانی امیرمحمد مهاجری تا ۲۲ مهرماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود.

- نمایش ستاره ها خاموش اند به نویسندگی مژده حقیقت و کارگردانی مسعود نورزاده تا ۲۲ مهرماه هر شب ساعت ۱۸ به مدت ۶۰ دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می‌شود.

- نمایش هر کسی یا روز میمیرد یا شب، من شبانه روز به نویسندگی، طراحی و کارگردانی سجاد افشاریان تا ۲۲ مهرماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۱۰۵ دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به نمایش در می‌آید.

- نمایش خاندان چن چی نوشته آنتونن آرتو و پرسی بیشی شلی و به کارگردانی امین سعدی تا ۲۳ مهرماه هر شب ساعت ۱۸ به مدت ۶۰ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو به صحنه می‌رود.

- نمایش خاکستر به خاکستر نوشته هارولد پینتر به کارگردانی نیکا کرمانی تا ۲۴ مهرماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۶۰ دقیقه  در مجموعه تئاتر دیوار چهارم اجرا می‌شود.

- نمایش پپ به کارگردانی اسماعیل کمالی دهقان تا ۲۴ مهرماه هر شب ساعت ۱۷:۴۵ در تئاتر هامون به نمایش در می‌آید.

- نمایش پشت دیوار عمارت به نویسندگی و کارگردانی حمید ابراهیمی تا ۲۴ مهرماه هر شب ساعت ۲۰ به مدت ۹۰ دقیقه در تماشاخانه سرو به صحنه می‌رود.

- نمایش زوگزوانگ به نویسندگی و کارگردانی امیرمحمد مهاجری تا ۲۴ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۲۰ به مدت ۵۰ دقیقه در تماشاخانه ایران تماشا اجرا می‌شود.

- نمایش فیزیکال قیام یک ژاپنی به نویسندگی و کارگردانی پوریا قلی پور و حامد اسماعیلی نژاد تا ۲۵ مهرماه هر شب ساعت ۲۱:۱۵ به مدت ۴۵ در تماشاخانه ملک به نمایش در می‌آید.

- نمایش زیبایی گاهی زن است به نویسندگی و کارگردانی سهراب حسینی تا ۲۵ مهرماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود.

- نمایش افرای ژاپنی به کارگردانی حسین کشفی اصل و نویسندگی مسعود هاشمی نژاد تا ۲۵ مهرماه هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۶۰ دقیقه در تئاتر هامون اجرا می‌شود.

- نمایش ما همه بابک بقراطیم به نویسندگی و کارگردانی محمد میرعلی‌اکبری تا ۲۵ مهرماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در موسسه فرهنگی هنری همای سعادت به نمایش در می‌آید.

- نمایش ببخشید شما!؟ به نویسندگی و کارگردانی آرش محمدی تا ۲۵ مهرماه هر شب ساعت ۱۸ به مدت ۵۰ دقیقه در خانه نمایش مهرگان به صحنه می‌رود.

- نمایش چِلتیکه به نویسندگی و کارگردانی نیما نعمتی زاده تا ۲۶ مهرماه هر شب ساعت ۱۸:۳۰ در موسسه فرهنگی هنری همای سعادت اجرا می‌شود.

- نمایش فورس ماژور به کارگردانی عرفان رضوی و نویسندگی علی مؤذن تا ۳۰ مهرماه هر شب ساعت ۱۷ به مدت ۷۰ دقیقه در مجموعه تئاتر دیوار چهارم به نمایش در می‌آید.

- نمایش در انتظار ماهی سیا متوسط به نویسندگی و کارگردانی مزدک میرعابدینی تا ۳۰ مهرماه هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۶۵ دقیقه در تماشاخانه شانو به صحنه می‌رود.

- نمایش پنجاه پنجاه به کارگردانی مرتضی اسماعیل کاشی و نویسندگی هاله مشتاقی نیا و مرتضی اسماعیل کاشی (با نگاهی به نمایشنامه خودی و غیر خودی نوشته برتولت برشت به ترجمه کمال الدین شفیعی) تا ۳۰ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۷۵ دقیقه در تماشاخانه هیلاج اجرا می‌شود.

- نمایش چهل لُم به نویسندگی و کارگردانی سیدامیر پیشوایی تا ۳۰ مهرماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۷۵ دقیقه در سالن اصلی تالار محراب به نمایش در می‌آید.

- نمایش ساعت نوشته امانوئل روبلس و به کارگردانی حمیدرضا هدایتی تا ۳۰ مهرماه هر شب ساعت ۱۸ به مدت ۷۵ دقیقه در تالار حافظ به صحنه می‌رود.

- نمایش جمعه‌کُشی به نویسندگی و کارگردانی اسماعیل خلج تا ۳۰ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۸۰ دقیقه در تماشاخانه سنگلج اجرا می‌شود.

- نمایش خرس نوشته آنتوان چخوف و به کارگردانی محمد پاکدل جوان تا ۳۰ مهرماه هر شب در دو نوبت ۲۲:۳۰ و ۱۹ به مدت ۶۰ دقیقه در مجموعه تئاتر دیوار چهارم به نمایش در می‌آید.

- نمایش سه کیلو ۲۵۰ گرم به کارگردانی محسن نجارحسینی و نویسندگی مهدی زندیه تا ۳۰ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۷۰ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو به صحنه می‌رود.

- نمایش دشمن مردم نوشته هنریک ایبسن و به کارگردانی نیلوفر مصطفایی تا ۳۰ مهرماه هر شب ساعت ۲۱:۱۵ در مجموعه تئاتر دیوار چهارم اجرا می‌شود.

- نمایش ساعت گس به نویسندگی و کارگردانی خشایار پیرعلمی تا ۳ آبان‌ماه هر شب ساعت ۲۰ به مدت ۶۰ دقیقه در خانه موزه استاد عزت الله انتظامی به نمایش در می‌آید.

- نمایش زیبا به نوشته یون فوسه و کارگردانی خشایار خلیل خانی تا ۳ آبان‌ماه هر شب در دو نوبت ۱۹ و ۲۰:۳۰ به مدت ۵۵ دقیقه در خانه هنرمندان به صحنه می‌رود.

- نمایش اصل ۴۴ قانون اساسی به نویسندگی مریم اسماعیلی و حسین فرخزاده و کارگردانی مریم اسماعیلی تا ۳ آبان‌ماه هر شب در دو نوبت ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ در خانه هنرمندان اجرا می‌شود.

- نمایش سرزمین پدری به نویسندگی، طراحی و کارگردانی محمد قاسمی تا ۱۰ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۸ به مدت ۶۰ دقیقه در سالن سایه تئاترشهر به نمایش در می‌آید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha