مهابادی‌ها امسال ۱۰۵ میلیارد ریال به نیازمندان کمک کردند

مهاباد- ایرنا- مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) مهاباد گفت: مردم این شهرستان امسال در مجموع ۱۰۵ میلیارد ریال به نیازمندان و افراد بی‌بضاعت کمک کردند.

حسین خضری روز چهارشنبه در آیین جشن عاطفه‌ها که در مدرسه شهیده «گلاویژ محمدی» این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: این کمک‌های مردمی برای نیازمندان و افراد بی‌بضاعت در قالب فریضه زکات، زکات فطریه، جشن عاطفه‌ها جمع‌آوری و بین نیازمندان، ایتام و خانواده‌های بی‌سرپرست توزیع شده است.

وی با بیان اینکه امسال همچنین بیش از ۵۱ میلیارد ریال زکات توسط عاملان زکات در این شهرستان جمع‌آوری و در بین افراد مستحق و نیازمند توزیع شده است، افزود: این شهرستان از این لحاظ در آذربایجان غربی برای چندمین سال متوالی در جایگاه نخست قرار گرفت.

وی در خصوص برگزاری مرحله دوم جشن عاطفه‌ها در مهاباد نیز گفت: امسال ۳۴ هزار پاکت برای جمع‌آوری کمک‌ دانش‌آموزان و والدین آنان در سطح مدارس توزیع شده است تا هدایای دانش‌آموزان به صورت همزمان دهم مهرماه جاری پس از جمع‌آوری در مدارس در بین دانش‌آموزان بی‌بضاعت همان مدرسه توزیع شود.

«خضری» افزود: در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها در سال جاری بیش از سه میلیارد ریال کمک نقدی و غیرنقدی در این شهرستان جمع‌آوری و قبل از بازگشایی مدارس در بین دانش‌آموزان نیازمند این شهرستان توزیع شد.

وی افزود: مرحله اول جشن عاطفه‌ها امسال با شعار  «با رنگ مهر رویایی را بسازیم» در روزهای هفتم و هشتم شهریور امسال با برپایی چندین پایگاه ثابت در میادین اصلی شهرها و محل‌های برگزاری نماز جمعه برگزار شد.

امام جمعه مهاباد نیز در این آیین گفت: دین اسلام همواره مومنان را به بخشش و نیکوکاری توصیه کرده به‌طوری‌که ۱۱۳ سوره قرآن کریم با مهربانی و بخشش شروع می‌شود و این امر نشانه توجه اسلام به این عمل حسنه است.

ماموستا عبدالسلام امامی افزود: خانواده‌ها باید مهربانی و عطوفت را از همان دوران کودکی به فرزندان خود آموزش دهند تا این عمل نیک در بین اقشار مختلف مردم نهادینه شود.

جشن عاطفه‌ها آیینی است که همه‌ساله در نیمه دوم شهریورماه و در آستانه بازگشایی مدارس با هدف کمک به ادامه تحصیل دانش‌آموزان نیازمند و گسترش فرهنگ انفاق، احسان و دستگیری از نیازمندان در سراسر کشور برای جمع‌آوری کمک‌ها و هدایای مردمی و سپس توزیع آنها در بین دانش‌آموزان نیازمند در کل کشور اجرا می‌شود.

بر همین اساس امدادگران با هدف به اجابت رساندن حس همدلی بی‌نظیر مردم، مسوولیت به انجام رساندن وظیفه جمع‌آوری و توزیع هرچه سریع‌تر هدایای مردم نیکوکار را در میان دانش‌آموزان نیازمند به نحوی که همه فرزندان این مرز و بوم در مسیر تعلیم و تربیت قرار گیرند برعهده دارند.

پنج هزار و ۲۴۰ خانوار مهابادی هم‌اکنون با ۱۲ هزار نفر زیر چتر حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.

مهاباد ۲۳۷ هزار نفر جمعیت دارد و در سال تحصیلی جدید (۱۳۹۹- ۱۳۹۸) در مجموع ۴۳ هزار دانش‌آموز در ۳۳۰ مدرسه شهری و روستایی این شهرستان در حال تحصیل هستند.

۳۰۲۰/۶۱۸۵/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha