بنا: مهمترین دغدغه کسب سه سهمیه دیگر المپیک است

تهران - ایرنا - سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: قبل از رسیدن به المپیک کسب سه سهمیه دیگر مهمترین موضوع است و نفرات اعزامی به مسابقات کسب سهمیه در اردوهای تیم ملی، جام جهانی و جام جهان پهلوان تختی ارزیابی و انتخاب خواهند شد.

«محمد بنا» پس از جلسه بررسی برنامه‌های تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان که امروز (چهارشنبه) با حضور «علیرضا دبیر» و «حمید سوریان» رییس و نایب رییس فدراسیون کشتی و «حسن رنگرز» مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی برگزار شد، اظهار داشت: یک تبریک مخصوص دارم به جامعه کشتی فرنگی که یک انسان والا، یک قهرمان خوب از هر نظر و یک مدیر به مجموعه کشتی فرنگی اضافه شد و «حسن رنگرز» به عنوان مدیر تیم‌های ملی در کنار ما قرار گرفت. با بودن سوریان و رنگرز دیگر احساس تنهایی نمی‌کنم.

وی ادامه داد: در جلسه با رییس فدراسیون در رابطه با مسائل لیگ، مسابقات، اردوها و برنامه‌های کلی صحبت‌هایی شد و در ادامه هم سایر مسائل فنی برای حضور تیم ملی کشتی فرنگی در المپیک ۲۰۲۰ توکیو، با حسن رنگرز و حمید سوریان مورد بحث، بررسی و تصمیم‌گیری قرار خواهد گرفت.

بنا افزود: البته پیش از این برنامه‌های تیم ملی را به «حمید سوریان» دادم. مسابقات لیگ، قهرمانی کشور، جام جهانی، جام باشگاه‌های جهان، انتخابی تیم ملی، جام تختی، قهرمانی آسیا و در کنار آن گزینشی‌های المپیک که در فروردین و اردیبهشت سال ۱۳۹۹ برگزار می‌شود را پیش رو داریم و برای تمامی آن‌ها باید فکر کنیم.

وی اظهار داشت: به خاطر مسائل لیگ و درآمدی که کشتی‌گیران باید داشته باشند اردوها را نمی‌توانیم به صورت متمرکز و زیاد برگزار کنیم. تاریخ‌ها را طوری باید هماهنگ کنیم که جام جهانی را نیز به شکل مطلوبی برگزار کنیم چون میزبان هستیم و به طور حتم باید تیم قوی داشته باشیم تا بتوانیم قهرمان شویم. از طرفی باید دغدغه‌های نفراتی که در لیگ می‌توانند شرکت کنند و منافع مالی داشته باشند را نیز در نظر داشته باشیم که فشار اردوها به آن‌ها صدمه نزند و  بتوانند در لیگ شرکت کنند و به کشتی‌گیرانی که در سه وزنی که سهمیه المپیک می‌خواهیم نیز ضربه نخورد و در نهایت هم در این ۱۰ ماه پیش رو تا المپیک بتوانیم طوری کار کنیم که در المپیک ۲۰۲۰ توکیو بتوانیم نتیجه آبرومندانه بگیریم.

دارنده مدال نقره جهان تصریح کرد: قبل از رسیدن به المپیک کسب ۳ سهمیه مهمترین مساله است. برای وزن‌های ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم دغدغه آنچنانی نداریم و می‌توان در مسابقات گزینشی قاره آسیا سهمیه این اوزان را بگیریم و فقط یک مقدار کار در وزن ۶۷ کیلوگرم سخت است که فکر می‌کنم با یک انتخاب درست آن سهمیه را نیز بگیریم و با سهمیه کامل در المپیک حضور یابیم.

وی در مورد اعزام کشتی‌گیران مدنظر خود به رقابت‌های گزینشی المپیک اظهار داشت: در حال حاضر نمی‌توانم در مورد نمایندگان کشورمان برای این مسابقات نظر بدهم، چرا که در مهرماه هستیم و تا فروردین زمان زیادی مانده، باید کشتی‌گیران را فراخوان کنیم، در اردوهای تیم‌های ملی، مسابقات مختلف جام جهانی و جام تختی محک بزنیم و در نهایت نفرات را برای اعزام به مسابقات کسب سهمیه انتخاب می‌کنیم.

بنا در مورد وضعیت کشتی کشور و ارائه برنامه‌های خود گفت: به طور طبیعی چند ماه گذشته در بلاتکلیفی قرار داشتیم. البته آن‌هایی که سرپرست فدراسیون بودند زحمات خود را کشیدند و نتایج خود را گرفتند، اما رییس فدراسیون کشتی نبودند که من خواسته‌های خود را از آن‌ها داشته باشم، چرا که سرپرست موقت بودند. اما دبیر برای ۴ سال رییس فدراسیون کشتی است و به عنوان سرمربی می‌توانم همه خواسته‌هایم را به وی بگویم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در مورد رابطه خود با کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد، اظهار داشت: در مورد هماهنگی که با تیم ملی کشتی آزاد داریم باید بگویم هر زمانی که با «غلامرضا محمدی» و «محسن کاوه» بودم در کنار همدیگر فقط رقابت برای بالا بردن سطح تیم خودمان داشتیم. من برای آزادکاران داد می‌زدم و محمدی هم برای فرنگی‌کاران.

محمد بنا در پایان در مورد چند ماه باقی مانده تا المپیک خاطرنشان کرد: باید شرایط محیط المپیکی باشد. بلاتکلیفی تمام و رئیس فدراسیون مشخص شده و کارها در حال انجام است. من می‌دانم دغدغه علیرضا دبیر مساله بودجه است چرا که می‌خواهد به شرایطی برسد تا تیم‌های ملی با آرامش کار خود را در سال المپیک انجام دهند. ما اعزام‌های مختلف غیر از گزینشی داریم و در رقابت‌های قهرمانی آسیا نیز شرکت کنیم. شرایط اقتصادی سخت است اما از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک می‌خواهم تا آن جایی که امکان دارد دغدغه‌های رییس فدراسیون را در این زمینه کم کنند.

همچنین مراسم معارفه «حسن رنگرز» مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی و سخنگوی فدراسیون کشتی، امروز با حضور علیرضا دبیر، حمید سوریان، سید جلال عسگری، رییس، نایب رییس و دبیر فدراسیون و محمد بنا و غلامرضا محمدی سرمربی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =