صاحبان واحدهای نیمه‌کاره زلزله‌زدگان تسهیلات دریافت می‌­کنند

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه اعلام کرد که با توجه به افزایش نرخ مصالح ساختمانی، صاحبان واحدهای نیمه‌کاره مناطق زلزله‌­زده دوباره تسهیلات دریافت می­‌کنند.

«جلیل بالایی» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اظهارداشت: با همت استانداری و همراهی بانک های عامل به واحدهای تخریبی تکمیل نشده مناطق زلزله زده تسهیلات جعاله ۱۲ میلیون تومانی اعطا می شود.

وی افزود: با توجه به آثار نوسانات بازار و تورم بر روند تکمیل واحدهای تخریبی استان، یک هزار و ۵۲۷ میلیارد ریال تسهیلات برای تسریع در روند بازسازی به مالکین پرداخت خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه یادآور شد: این تسهیلات جعاله، هفت ساله با نرخ چهار و پنج درصد و بصورت ضمانت زنجیره ای با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی توسط ۶ بانک عامل پرداخت می شود.

بالایی تحقق این امر را مرهون همت و جدیت استاندار و تعامل اکثر بانک های استان دانست و افزود این تسهیلات از هفته آینده پرداخت می‌شود امیدواریم با وجود همه محدودیت ها به لطف خدا و جدیت مردم و تلاش دستگاه ها دولت در موعد مقرر موفق به اتمام بازسازی شود.

تسهیلات امهال شده زلزله زدگان باید پرداخت شود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت های خود افزود: زمان بازپرداخت تسهیلات زلزله زدگان استان کرمانشاه که وام های آنها به مدت ۲ سال امهال شده بود، ۲۱ آبان ماه امسال فرا خواهد رسید.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با بیان اینکه کاهش و یا افزایش زمان امهال این تسهیلات تنها با مصوبه مجلس شورای اسلامی امکان پذیر است، گفت: تاکنون موضوعی در رابطه با امهال تسهیلات زلزله زدگان استان کرمانشاه در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار نگرفته و دستورالعملی نیز به ما ابلاغ نشده است.

بالایی توضیح داد: در صورتی که زلزله زدگان استان کرمانشاه پس از ۲۱ آبان ماه امسال اقساط تسهیلات امهال شده خود را پرداخت نکنند، شامل جرایم بانکی خواهند شد.

وی شایعات مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر افزایش مدت امهال تسهیلات زلزله زدگان را تکذیب کرد و گفت: به زلزله زدگان استان توصیه می کنیم به منظور جلوگیری از متضرر شدن باز پرداخت تسهیلات خود را به موقع انجام دهند.

به گزارش ایرنا، زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل‌ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
۸۰۶۶/۹۶۱۲

اخبار مرتبط