۱۰ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۶
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83500079
۰ نفر

برچسب‌ها

لبخند رضایت کودکان هرمزگان از کمکهای مردمی

بندرعباس- ایرنا- همزمان با آغاز بهار علم و دانش و بازگشایی مدرسه ها،مردم خیر و نیکوکار هرمزگان با تهیه و توزیع بسته‌های حمایتی و آموزشی برای دانش آموزان نیازمند و بی بضاعت استان اندکی از بار مشکلات اقتصادی آن‌ها را کاسته و گل لبخند برلبانشان نشاندند.

سرازیر و هدایت کمک‌های مردمی با مشارکت خیران و نیکوکاران در راستای حمایت از دانش آموزان محروم و کمتر برخورداربوده که از تحصیل جانمانند و دراین حرکت معنوی و فرهنگی کالاهای ایرانی و وسایل کمک آموزشی با نگاه ایرانی اسلامی خریداری و توزیع شده است.

خیران با همکاری کمیته امداد و آموزش وپرورش تلاش کردند تا با تدوین الگوی جامع ونوین برای ارائه خدمات حمایتی به محرومان و اجرای طرح‌های حمایتی، دلگرمی بیشتری جهت فراگیری علم و دانش در طول سال تحصیلی برای دانش آموزان نیازمند گام بردارند.

از آنجایی که یکی ازعوامل کاهش انگیزه وافت تحصیلی دانش آموزان نیازمند، درواقع مشکلات اقتصادی و معیشتی خانوارها و دسترسی نداشتن به اقلام و ابزار آموزشی است لذا این کار خداپسندانه با هدف ایجاد انگیزه و آرامش خاطر بیشتر به امر علم آموزی این قشر اختصاص یافته است.

خیران با این اقدام خداپسندانه و در جهت تکریم هرچه بهتر اولیا و دانش آموزان نیازمند و کمتربرخوردار استان هرمزگان گوی سبقت را ربودند تا دانش آموزی در طول سال تحصیلی حسرت نداشته‌ها را نخورد و با پیمودن پله‌های ترقی، به فکر ساختن جامعه ای با پایه‌های مستحکم علمی باشند.

توزیع بسته‌های حمایتی به خانوارهای نیازمند وبی بضاعت درقالب نوشت افزار و کمک آموزشی بوده که از اوایل شهریورماه جاری آغاز و تا پایان مهرماه همچنان ادامه دارد.

بهره مندی دانش آموزان نیازمند هرمزگان از۵۰ هزار قلم نوشت افزار و پوشاک

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: از ابتدای سال تحصیلی جاری تاکنون، افزون بر ۵۰هزار قلم نوشت افزار و پوشاک توسط خیران تهیه و بین دانش آموزان نیازمند این استان توزیع شد.

موسی دادی زاده سرخائی در مراسم اهدای این نوشت افزارها افزود: این وسایل توسط خیران در شهرستان‌ها، مجمع خیران استان، بانک آینده و ستاد فرمان امام راحل تهیه شده است.

وی بیان داشت: امروزه هیچ دانش آموزی نباید به خاطر نداشتن کتب، نوشت افزار و پوشاک از تحصیل بازماند.

مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان یادآورشد: برخی از دانش‌آموزان بی بضاعت به علت وضعیت نامناسب اقتصادی بدون خوردن صبحانه و میان وعده در کلاس درس حاضر می‌شوند که این موضوع سلامتی روحی و جسمی آن‌ها را به خطرمی‌اندازد.

دادی زاده سرخایی، ترویج فرهنگ انفاق و نوع دوستی یک ضرورت دانست و از نهادهای حمایتی خواست در کمک به تربیت و آموزش دانش‌آموزان کم‌بضاعت دوشادوش آموزش و پرورش حرکت کنند.

توزیع ۱۲هزار بسته تحصیلی درمرحله نخست جشن عاطفه‌ها

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان گفت: ۱۲ هزار بسته تحصیلی درمرحله نخست جشن عاطفه‌ها درقالب پویش «با رنگ مهر رویایی را بسازیم» تهیه و بین دانش آموزان نیازمند وتحت پوشش این نهاد توزیع شده است.

علی الهیاری با اشاره به ۲ مرحله بودن جشن عاطفه‌ها در سالجاری افزود: مرحله نخست جشن عاطفه‌ها هفتم وهشتم شهریورماه جاری درسطح شهر ومصلی‌های نمازجمعه هرمزگان برگزار شد و مرحله دوم آن نیز از امروز دهم مهرماه امسال در مدارس سراسر استان برگزار می‌شود.

وی بیان داشت: امسال جشن عاطفه‌ها به صورت پویش مردمی درآمده تا مردم نیکوکار و خیر بتوانند فرصت بیشتری برای کمک به قشر دانش آموز نیازمند داشته باشند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان اظهارداشت: در مرحله دوم ۲۵۰ هزار پاکت بین دانش آموزان توزیع شده که درقالب این پویش هدایای نقدی وغیرنقدی خود را برای تامین نیازهای تحصیلی نیازمندان درمدارس سطح استان اهدا خواهند کرد.

توزیع ۱۰ هزار بسته نوشت افزار به همت ستاد اجرایی فرمان امام راحل

مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان گفت: ۱۰ هزار بسته نوشت افزار نیز با هزینه ۲۰ میلیارد و ۵ میلیون ریال به همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و همکاری خیران تهیه و در مناطق کمتر توسعه یافته استان توزیع شد.

موسی دادی زاده سرخایی افزود: نوشت افزارهای خریداری شده در منطقه‌های حاشیه نشین شهر بندرعباس، روستاهای اطراف شهرهای میناب، رودان، بندرلنگه، جاسک، بشاگرد، حاجی آباد و احمدی با همکاری آموزش و پرورش هرمزگان برای شناسایی و اهدای این اقلام توزیع شد.

وی بیان داشت: اقلام نوشتاری تهیه شده که شامل، کیف، دفتر، جامدادی و مداد می‌باشد که از ابتدای سال تحصیلی جدید بین دانش آموزان دختر و پسر نیازمند هرمزگان که از طریق گروه‌های جهادی شناسایی شده اند در مقطع‌های ابتدایی تا متوسطه مناطق کمتر توسعه یافته توزیع شد.

این مسوول فرهنگی ادامه داد: به منظور حمایت از تولیدات داخلی، نوشت افزارهای دانش آموزان از شرکت‌های ایرانی تهیه شده است و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) هرمزگان درنظر دارد سال آینده نیز حدود ۲۰ هزار بسته نوشت افزار برای دانش آموزان نیازمند استان تهیه کند.

توزیع ۳ هزار بسته نوشت افزار در قالب پویش مهر امام سجاد(ع)

قایم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان نیز از ۳ هزار بسته نوشت افزار تولید ایرانی درقالب پویش مهر امام سجاد(ع) بین دانش آموزان نیازمند و زیرپوشش این نهاد خبر داد.

جلیل تراهی افزود: ارزش هر بسته نوشت افزار یک میلیون و۵۰۰ هزار ریال است که از سوی کمیته امداد و سپاه امام سجاد(ع) تهیه شده است.

وی بیان داشت: طرح پویش مهر امام سجاد(ع) باحمایت کمیته امداد وهمکاری ستاد برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد و همچنین مشارکت‌های خیران و مردمی در راستای ترویج سیره اجتماعی آن امام همام در استان هرمزگان اجرا شده است.

این مسوول درپایان از خیران ونیکوکاران خواست جهت کمک به دانش آموزان نیازمند از طریق تلفن گویای ۳۲۸۸، اپلیکیشن موبایلی ناب و همچنین #۰۷۶*۸۸۷۷* مشارکت کنند.

درسال تحصیلی جاری بیش از ۳۸۰ هزار دانش آموز درمقطع‌های مختلف تحصیلی راهی کلاس درس شدند که دربین آن‌ها ۴۰ هزار دانش آموز نیازمند وبی بضاعت دیده می‌شود که رسیدگی مناسب به این قشر می‌تواند آینده خوبی به لحاظ علمی و فناوری برای کشورمان و حتی دنیا رقم بزند.

۷۱۹۵/۶۰۴۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =