پایانه ویژه زائران اربعین در همدان راه‌اندازی می‌شود

همدان- ایرنا- فرماندار همدان گفت: پایانه ویژه زائران اربعین در ورودی همدان و در شهر مریانج با هدف پذیرایی، استراحت و جابه‌جایی زائران بازگشته از سفر راه‌اندازی می‌شود.

حسین افشاری روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این پایانه ۲ هزار دستگاه اتوبوس دست کم ۵۰۰ هزار زائر بازگشته از سفر اربعین را به شهرهای خود می‌رسانند. 

وی اضافه کرد: بر اساس تقسیم بندی ستاد اربعین کشور کار انتقال زائران پنج استان گیلان، مازنداران، قم، خراسان رضوی و شمالی از مرز مهران تا محل زندگی زائران به همدان واگذار شده است.

فرماندار همدان خاطرنشان کرد: عملیات جابه‌جایی زائران اربعین پیش از این توسط پایانه مهران صورت می‌گرفت و امسال این بار سنگین بین سه استان کرمانشاه، همدان و اندیمشک تقسیم شده است.

افشاری با بیان اینکه در راه اندازی این پایانه اعتبار دولتی صرف نمی شود، تاکید کرد: از امکانات فنی و لوجستیک استان استفاده شده و هیات های مذهبی، اوقاف و امور خیریه و مردم مهمان نواز شهر همدان و مریانج در کار پذیرایی، تغذیه و خدمات دهی به زائران مشارکت می‌کنند.

وی یادآوری کرد: در این پایانه خدمات پزشکی از طریق استقرار گروههای فوریت های پزشکی و هلال احمر به زائران نیازمند درمان ارائه می‌شود.

فرماندار همدان با اشاره به اینکه ۲ هزار دستگاه اتوبوس در ۲ مرحله کار حمل و نقل زائران را انجام می دهند، افزود: زائران پنج استان یاد شده توسط این اتوبوس ها از مرز مهران به همدان منتقل شده و در این پایانه خدمات لازم را دریافت کرده و پس از استراحتی کوتاه با اتوبوس و راننده های تازه نفس مسیر سفر را ادامه داده و به مقصد مورد نظر می‌رسند.

به گفته افشاری این پایانه به مدت یک هفته دایر می‌شود و ۷۵ ایستگاه صلواتی در نقاط مختلف استان همدان دایر و به زائران سراسر کشور که از این مسیر گذر می‌کنند، سرویس دهی می کند.

همدان بر سر مسیر عتبات عالیات واقع شده و بزرگراه کربلا از این شهر می گذرد؛ سال گذشته حدود ۲ میلیون زائر اربعین از همدان عبور کرده و پذیرایی شدند که طبق پیش بینی فرماندار امسال این رقم ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

۷۵۲۷/۲۰۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =