دستگیری مظنون اصلی تیراندازی به محیط‌بان خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: با همکاری مجموعه قضایی و انتظامی استان‌های خراسان جنوبی و خراسان رضوی مظنون اصلی تیراندازی به محیط‌بان شهرستان قاینات دستگیر شد.

حسن اکبری روز چهارشنبه اظهار داشت: محیط‌بان عبدالله اسدی برون از محیط‌بانان شهرستان قاینات چندی پیش در جریان گشت و کنترل در مناطق و زیستگاه‌های حیات وحش این شهرستان متوجه حضور یک شکارچی غیرمجاز شد.

وی گفت: شکارچی متخلف هنگام رویارویی اقدام به تیراندازی با اسلحه ساچمه‌زنی به سمت محیط‌بان کرد و پس از زخمی کردن او از ناحیه سر، صورت و دست از منطقه متواری شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی افزود: با اطلاعات دریافتی از سوی همیاران، مردم محلی و تلاش ماموران نیروی انتظامی و دستگاه قضایی استان‌های خراسان جنوبی و خراسان رضوی خوشبختانه مظنون اصلی دستگیر و بازداشت شد.

عبدالله اسدی برون ۲۲ مرداد امسال توسط شکارچی غیرمجاز در مناطق آزاد شهرستان قاینات زخمی و برای مداوا در بیمارستان‌های قاین و بیرجند بستری شد.

خراسان جنوبی دارای چهار منطقه حفاظت شده «درمیان»، «مظفری»، «آرک و گرنگ»، «شاسکوه» و سه پناهگاه حیات وحش «تالاب کجی نمکزار نهبندان»، «رباط شور» و «نایبندان طبس» و هفت منطقه شکار ممنوع درح، جیک و زیدر، باقران، کمر سرخ، لشکرگاه عشق آباد و علی حیدر است.

منطقه حفاظت شده باقران بیرجند و کمرسرخ سرایان نیز در آخرین نشست شورای عالی حفاظت محیط زیست به عنوان ۲ منطقه حفاظت شده جدید این استان مصوب شد.

۳۲۱۵*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =