کمبود امکانات مهمترین مشکل سالمندان گتوند

دزفول - ایرنا - مسئول مرکز توانبخشی و نگهداری سالمندان گتوند گفت: کمبود امکانات به ویژه رفاهی از مهمترین مشکلات سالمندان این شهرستان است.

منور ابراهیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نبود امکانات رفاهی مانند پارک و استخر مخصوص از مهمترین مشکلات سالمندان است که باید دستگاه های مربوطه این فضاها را برای آنها فراهم کنند.
وی نبود رمپ در معابر و اماکن عمومی و جایگاه امن را از دیگر مشکلات سالمندان شهرستان گتوند عنوان کرد و گفت: سالمندان تمام عمر خود را برای تربیت فرزندان و خدمت به جامعه گذرانده اند لذا نباید طراحی فضاها و اماکن برای آنها مشکل ایجاد کند.

ابراهیمی با اشاره به فعالیت های مرکز توانبخشی و نگهداری روزانه سالمندان طلوع امید شهرستان گتوند اظهار داشت: این مرکز زیرنظر اداره بهزیستی فعالیت می کند و ۵۰ نفر سالمند بالای ۶۰ سال سن از نقاط مختلف شهرستان از خدمات آن بهره مند هستند.
وی با اشاره به راه اندازی مرکز توانبخشی و نگهداری سالمندان گتوند از سال ۹۳ افزود: اقدامات مختلفی از جمله فیزیوتراپی، معاینه،کلاس های روان شناسی، گروه درمانی، موسیقی درمانی، هنر درمانی، برنامه های وزشی و هنری، کلاس های آموزشی، قرآنی و نهضت در این مرکز برای سالمندان انجام می شود تا بتوانیم علاوه بر سلامتی، اوقات فراغت سالمندان را پر می کنیم.
نهم مهرماه به عنوان روز جهانی سالمندان نامگذاری شده است.
۷۴۶۷/۳۰۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =