بسیج پدیده ای شگفت انگیز در نظام جمهوری اسلامی است

تهران - ایرنا - رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در آستانه چهلمین سالگرد تشکیل شجره طیبه بسیج قرار داریم، گفت: بسیج پدیده ای شگفت انگیز در نظام جمهوری اسلامی است که با حضور در بسیاری از صحنه ها گره‌گشا بوده است.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی در بیست و سومین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولان سپاه با یادآوری تاکیدات مقام معظم رهبری در توجه به مقوله فرهنگ اظهار کرد: امروز به رغم تلاش هایی که صورت می گیرد، دشمن در حوزه فرهنگ بسیار هزینه کرده است.
وی افزود: ۱۶۰ هزار رده بسیج در  کشور داریم و این ظرفیت مطلوب می تواند در هر عرصه ای از تقویت گفتمان مقاومت، نقش آفرینی در عرصه های مختلف از دفاعی و امنیتی و امداد رسانی و فرهنگ به ایفای نقش تعیین کننده بپردازد.
رییس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه یادآور شد:  ۵۰۰ گردان بسیج با گرایش امداد و نجات در کنار گردان های رزمی  ایجاد شده است تا در بحران هایی همچون سیل ابتدای سال به یاری مردم بشتابند.
وی تصریح کرد: در دهه فجر سال گذشته ۴۰ هزار پروژه محرومیت زدایی افتتاح شد که تاکنون بیش از ۱۵ هزار پروژه آن به انجام رسیده است.
رییس سازمان بسیج مستضعفین با برشماری کارکردهای مهم و تعیین کننده سپاه در عرصه های نیاز انقلاب  و مردم حضور جهادی بسیجیان در مناطق محروم و انجام پروژه های محرومیت زدایی را از وجوه برجسته این اقدامات توصیف کرد و افزود: در سال گذشته بیش از ۱۱ هزار صندوق قرض الحسنه با هدف اشتغال زایی جوانان ایجاد شده است که در نظر داریم این تعداد را به ۱۲۰ هزار صندوق برسانیم.
سردار سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد : اقدامات بسیج در سطوح کشور گسترده و متنوع است و بنا داریم  تا به فضل الهی بسیج با اثربخشی بیرونی و اعتلای درونی در راستای تحقق بیانیه گام دوم محکم و استوار به پیش برود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =