عملیات تروریستی علیه زائران اربعین در عراق خنثی شد

تهران-ایرنا- دستگاه مبارزه با تروریسم در عراق روز سه شنبه از خنثی سازی نقشه تروریستی گروه "داعش" علیه زائران حسینی در کربلا خبر داد و اعلام کرد که نیروهای امنیتی ۷۵۰ کیلوگرم ماده منفجره "تی ان تی" متعلق به تروریست ها را کشف و ضبط شد.

به گزارش تارنمای خبری وابسته به گروه "النجباء"، دستگاه مبارزه با تروریسم در عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: طبق اطلاعات دقیق به دست آمده، نیروهای امنیتی این دستگاه با هماهنگی یگان های امنیتی، یکی از مناطق کشاورزی در جنوب بغداد را تفتیش کردند. 

این بیانیه افزود: در جریان این عملیات، نیروهای امنیتی توانستند ۲۰ کیسه حاوی ماده انفجاری "تی ان تی" معادل ۷۵۰ کیلوگرم را کشف کنند. تروریست ها قصد داشتن از این مقدار مواد منفجره در ساخت بمب استفاده کنند.

طبق اعلام دستگاه مبارزه با تروریسم عراق، باند تروریستی وابسته به داعش در حال برنامه ریزی برای هدف قرار دادن زائران امام حسین در روز اربعین بود.

در ۲۹ شهریور ماه نیز سازمان "الحشد الشعبی" عراق اعلام کرده بود که یک طرح تروریستی حمله به زائران اربعین در جاده های استان دیاله (همجوار مرزهای ایران) را کشف و خنثی کرده است.

با وجود آزادسازی تمامی قسمت های خاک عراق از جنگ داعش و اعلام شکست نظامی این گروهک تفکیری تروریستی در آذرماه ۹۶، تحرکات پراکنده عناصر باقیمانده این گروهک همچنان در مناطق مختلف از جمله مرکز و اطراف بغداد پایتخت ادامه دارد و نیروهای امنیتی و نظامی نیز در طول سال و بویژه در آستانه برگزاری زیارت های میلیونی و مناسبتی در شهرهای مقدس عراق از جمله کربلا، نجف، کاظمین و سامرا عملیات یا طرح های ویژه امنیتی اجرا می کنند.

راهپیمایی اربعین حسینی(ع) نماد وحدت مسلمان جهان است چرا که در این روز همه مسلمانان از سراسر جهان به سمت کربلا در حرکت هستند.

میلیون ها مسلمان در داخل و  خارج عراق برای بزرگداشت روز اربعین در میان تدابیر شدید امنیتی عازم کربلا می شوند. 

از سوی دیگر، میلیون ها ایرانی از چند روز قبل، پیاده عازم اربعین می شوند تا در مراسم بزرگداشت عزای سیدالشهدا حضور یابند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =