یک میلیارد تومان برای توسعه اقامتگاه‌های بومگردی و گردشگری دشتی اختصاص یافت

بوشهر-ایرنا- فرماندار دشتی گفت: یک میلیارد تومان اعتبار با هدف توسعه اقامتگاه بومگردی و گردشگری برای احداث چهار اقامتگاه بومگردی در این شهرستان اختصاص یافت.

عبدالله نادری روز سه‌شنبه در نشست فعالان گردشگری شهرستان دشتی گفت: دشتی با برخورداری از ۶ اقامتگاه بومگردی روستایی از شهرستان‌های موفق و پیشتاز استان بوشهر در این بخش است.

وی اضافه کرد: از مهمترین برنامه های این شهرستان توسعه امکانات و زیرساخت‌های گردشگری در مناطق تاریخی، باستانی و آثار ثبت ملی است.

فرماندار دشتی گفت: امسال با ۱۰ میلیارد تومان اعتبار طرح برق‌رسانی به محرابه مند بعنوان یکی از قدیمی‌ترین آثار باستانی استان بوشهر اجرایی شد و با این اقدام زمینه توسعه گردشگری در این اثر ملی فراهم شد.

نادری افزود: این شهرستان در حوزه گردشگری از ظرفیت بالایی برخوردار است و هرچند در ۲ سال گذشته کارهای خوبی در این حوزه انجام شده اما  هنوز کافی نیست و فرصت لازم برای توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال برای جوانان در این زمینه بسیار زیاد است.

نادری ادامه داد: امروز فضای مجازی بعنوان فرصتی برای اطلاع‌رسانی و جذب گردشگر از تمام نقاط دنیا به‌شمار می‌رود و فعالان گردشگری باید از این فضا برای معرفی مناطق گردشگری، تاریخی و باستانی دشتی بیشتر استفاده کنند.

شهرستان دشتی با ۸۶ هزار نفر جمعیت در ۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

۷۲۰۶/۶۰۴۷/۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =