کار تیمی و ایجاد فضای رقابت سالم باید در صدر آموزش قرار گیرد

تهران - ایرنا - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به این که دانش آموزان در کنار آموزش نیاز به مهارت آموزی در فضای مدرسه دارند گفت: در کنار مهارت آموزی، کار تیمی و ایجاد رقابت سالم باید در صدر آموزش قرار گیرد.

معصومه ابتکار روز سه شنبه در مراسم تجلیل از تیم دانش‌آموزی رباتیک جمهوری اسلامی ایران که در قالب ١٨ نفر در مسابقات جهانی IRC که در شهر کوالالامپور کشور مالزی برگزار و موفق به کسب مقام سوم جهانی خلاقیت و مقام دوم در لیگ TREASURE HUNT شدند، افزود: علم جدید روباتیک چه در دنیا و چه در داخل کشور کاربرد بالایی دارد و حرف نخست را می زند و افتخار آفرینی دانش آموزان ایرانی نشان می دهد با رشد استعدادها در این زمینه می توان شاهد عرض اندام علمی ایران در عرصه بین الملل بود.  
وی افزود: در این علم نیاز به ایده ها و فکرهای نوین داریم تا بتوانیم حال و آینده شکوفایی داشته باشیم و این امر میسر نمی شود مگر با آموزش مهارت ها.
معاون رییس جمهوری با اشاره به این که ایده های مختلف دانش آموزان در این عرصه حکایت از خلاقیت و توجه آنان به محیط اطراف دارد، خاطرنشان کرد: این که دانش آموزان در کنار فعالیت درسی به مهارت علمی و کار گروهی پرداخته اند بسیار ارزشمند است که این مهارت ها باید در آموزش و پروش توسعه یابد تا دانش آموزان آینده شغلی برای خود تضمین کنند.
ابتکار ضمن ابراز امیدواری از توسعه این الگو ها، یادآور شد: کار تیمی و ایجاد رقابت سالم باید در صدر آموزش قرار گیرد و رقابت ناسالم که باعث ایجاد برخوردهای سلبی می شود را از محیط  دور کرد.
نادر نوبخت سرپرست تیم اعزامی دانش آموزان روباتیک هم درباره این رویداد افتخار آفرین گفت: آموزش ما فرایند محور بود،  استعدادیابی از مدارس شروع شد که خوشبختانه تیم روباتیک ایران با شرکت در این دوره از مسابقات، نخستین موفق به کسب مقام سوم گردید.
وی افزود: اگر مرکزی ایجاد شود که خانواده ها در کنار دانش آموزان حضور داشته و شاهد فعالیت آنان باشند فرصت های بهینه ای حاصل خواهد شد.  
تیم دانش آموزی رباتیک جمهوری اسلامی ایران که در قالب ١٨ نفر در مسابقات جهانی IRC که در شهر کوالالامپور کشور مالزی برگزار شد موفق به کسب مقام سوم جهانی خلاقیت و مقام دوم در لیگ TREASURE HUNT شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =