مردم و مسئولان برای ارتقای منزلت ایثارگران همت کنند

یزد - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: برای ارتقای منزلت و جایگاه ایثارگران کشور که از اهداف و برنامه‌های اصلی این نهاد است به همکاری مردم و مسئولان بیش از هر زمانی نیاز داریم.

سید منصور میرمرادی روز سه‌شنبه در آیین معارفه مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد افزود: مشارکت عمومی ایثارگران برای حل مشکلات در دستور کار بنیاد است و تشکل‌های مختلف ایثارگری از نمونه‌های بارز در این ارتباط هستند.

به گزارش عصر سه‌شنبه اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد، وی ادامه داد: جنگ همیشه درآور و خانمانسوز است و مشکلات عدیده‌ای را ایجاد می‌کند، آنچه باعث شد تا دفاع ما مقدس نامیده شود، وجود شهدا بود که با خداوند معامله کردند و با تاسی به قیام عاشورا، زمینه‌ساز گسترش انقلاب در سطح منطقه و جهان شدند.

این مسئول تصریح کرد: منصب‌ها زودگذر است و رعایت اخلاق اسلامی در دوران خدمت اصل فلسفه شهادت است که حتی نبی مکرم اسلام(ص) با هدف گسترش اخلاق در جامعه مبعوث شدند.

میرمرادی با تاکید بر لزوم نشر فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت: فرهنگ ایثار و شهادت در هر شرایطی باید کارساز باشد و این مساله بدون نهادینه‌شدن این فرهنگ غنی در جامعه محقق نخواهد شد.

 معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران خدمت در این نهاد را،  موهبتی الهی خواند و اضافه کرد: خادمان شهدا به سبب کسب این موهبت از سوی حق‌تعالی به آن افتخار می‌کنند.

وی با قدردانی از مدیرکل قبلی ، حجت‌الاسلام عباس زارع را به عنوان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد معرفی کرد.

همچنین استاندار یزد  با تشکر از زحمات احمد ابراهیمی مدیرکل پیشین بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بر ضرورت مشارکت همه اقشار جامعه ایثارگری در نشر و گسترش فرهنگ ایثار در جامعه تاکید کرد.

محمدعلی طالبی اظهارداشت: بنیاد باید به توانمندی ایثارگران توجه کند و با بهره‌گیری از تشکل‌هایی چون معتمدین معین، مشاوران ایثارگران و سایر تشکل‌ها نسبت به حل مشکلات آنها اقدام کند.

وی تصریح کرد: آسیب‌های اجتماعی که برخی ایثارگران با آن مواجه هستند، باید جدی گرفته شود زیرا مشاهده چنین مسائلی در بین آنها  زجرآور خواهد بود.

طالبی با اشاره به معضل اشتغال ایثارگران گفت: ظرفیت‌های خوبی در استان برای حل این معضل وجود دارد و اعلام آمادگی می‌شود با استفاده از همه ظرفیت‌ها برای حل مساله تلاش کنیم.

رئیس شورای استانی فرهنگ آثار و شهادت ، خواستار توجه بیشتر به این امر مهم شد و افزود: باید قبل از هر چیز خود ایثارگران پیش‌قدم شوند تا این فرهنگ غنی را در جامعه نهادینه کنند و از پرداختن شعاری به این مساله خودداری شود.

استان یزد، با حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، ۵۰ هزار رزمنده، ۳۰۰ هزار بسیجی سازماندهی شده و سه  هزار و ۸۵۰ شهید دارد.

همچنین  معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: حفظ نظام از همه چیز مهم‌تر است و این پیام همه ایثارگران است  و رویکرد اصلی بنیاد ارائه خدمت، سیستمی‌شدن خدمات با رویکرد تسهیل و تسریع در امور است و بدنه این نهاد با حضور ۶ هزار کاربر در یک سیستم واحد خدمت ارائه می‌کند.

میرمرادی  در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد افزود: از طریق سیستم پیش‌خوان دولت ۱۲ خدمت به صورت مستقیم و ۴۹ خدمت به صورت غیرمستقیم با هدف ایجاد شفافیت در خدمت و جلوگیری از شبهه افکنی به جامعه هدف ارائه می‌شود.

وی تشکیل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به ریاست رئیس جمهوری را از اقدامات ارزشمند دولت تدبیر و امید خواند و اظهار امیدواری کرد که با حمایت و مساعدت مسئولان ارشد استان شاهد ارتقای سطح خدمات و حل مشکلات ایثارگران باشیم.

همچنین امام جمعه یزد با  قدردانی از تلاش‌های بنیاد شهید در راستای پراکندن عطر ایثار و شهادت در جامعه گفت: روحیه ایثار و فداکاری باید با برنامه‌ریزی منسجم از سوی این نهاد و سایر دستگاه‌های فرهنگی در جامعه نهادینه شود.

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی تصریح کرد: مبنا باید حل مشکلات ایثارگران باشد و قطعا این کار مستلزم تحمل مشکلات مختلف است که با داشتن روحیه صبر و استقامت شدنی است.

وی توجه به مسائل فرهنگی ایثارگران به ویژه فرزندان شاهد و ایثارگر را خواستار شد و افزود: ارتقای سطح علمی و فرهنگی یادگاران شهدا و ایثارگران باید در اولویت برنامه‌های  بنیاد باشد زیرا آنان سربازان اسلام خواهند بود.

همچنین معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران در در دیدار با استاندار یزد بر لزوم بهره‌گیری از نخبگان ایثارگر تاکید کرد و افزود: حمایت از تشکل‌های ایثارگری با هدف ارتقای جایگاه آنها و مشارکت عمومی آنان در حل مشکلات از مهم‌ترین برنامه‌هاست.

میرمرادی ، کسب رتبه برتر در حوزه الکترونیک را ناشی از همت مضاعف همه خادمان شهدا برای تسهیل خدمت‌رسانی به خانواده‌های شهدا و ایثارگران دانست.

وی تصریح کرد: در حوزه‌های درمان و اشتغال ایثارگران گام‌های خوبی برداشته شده است ولی با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، ایثارگران با مشکلاتی در این حوزه‌ها دست به گریبان هستند، امیدواریم با مدیریت و درایت مسئولان در استان‌های مختلف   از این مشکلات عبور کنیم.

استاندار یزد هم با قدردانی از خدمات صادقانه احمد ابراهیمی مدیرکل پیشین بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد گفت: خدمات بنیاد به جامعه ایثارگری شایسته تقدیر است ولی در برخی بخش‌ها لزوم بازنگری در فرآیندهای ارائه خدمت احساس می‌شود.

محمدعلی طالبی افزود: به عنوان یک ایثارگر که از نزدیک در جریان برنامه های مختلف بنیاد هستم و انتظارات بیرونی را مشاهده می‌کنم به بنیاد پیشنهاد می‌کنم از توانمندی ایثارگران برای حل مشکلات استفاده کند.

رئیس شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان یزد خاطر نشان کرد: حمایت‌ها باید با سیاست‌گذاری مناسب  جهت‌دهی شود تا به ارتقای سطح علمی ایثارگران کمک کند.

۷۵۳۶/ ۲۰۴۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha