۹ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۰۵
کد خبرنگار: 1811
کد خبر: 83499033
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز برداشت پسته از باغات سیرجان

کرمان - ایرنا - به گفته مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان برداشت محصول پسته از ۴۳ هزار هکتار باغات مثمر این شهرستان امروز(سه شنبه) آغاز شد.

اکبر محمود آبادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه امسال سال رونق تولید پسته است افزود: سال قبل با توجه به آفات و سرمازدگی کشاورزان سیرجانی فقط ۲ هزار و ۶۰۰ تن پسته را برداشت کردند، اما در سال جاری پیش بینی کرد که بیش از ۲۴ هزار تن پسته برداشت شود.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان اظهار داشت: ۴۵۰ هزار نفرروز کارگر فصلی طی مدت یک ماه عملیات برداشت پسته را انجام می دهند.

وی ادامه داد: یش از ۲۹ هزار تن بهره بردار پسته در سطح شهرستان سیرجان داریم که ۲۹۰ ترمینال مکانیزه و نیمه مکانیزه کار فرآوری پسته تولیدی را انجام می دهند و کشاورزان باید در برداشت هم مسائل بهداشتی را رعایت کنند تا صادرات خوبی داشته باشیم.

 محمود آبادی با اشاره به اجرای سیستم آبیاری تحت فشارباغات پسته گفت: تاکنون ۱۱ هزار هکتار از باغات پسته سیرجان به سیستم آبیاری نوین تجهیز شدند و لازم است کشاورزان از فرصت باقیمانده در اعطای تسهیلات بلاعوض به ازای هر هکتار ۱۳۰ میلیون ریال و همچنین تسهیلات کم بهره دولتی استفاده کنند.

شهرستان سیرجان در فاصله ۱۸۵ کیلومتری غرب مرکز استان قرار دارد.

۷۴۳۷/۷۴۵۵/ ۵۰۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =