کرمانشاه رتبه اول افراد زیرپوشش نهضت سوادآموزی را دارد

کرمانشاه- ایرنا- معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش کرمانشاه، از کسب رتبه اول نهضت سوادآموزی استان در زیرپوشش قراردادن افراد بی‌سواد در سال جاری در بین استان‌های کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی نهضت سوادآموزی روز چهارشنبه به نقل از هرمز نوروزی‌فرد اعلام کرد: ۶ هزار و ۵۰۰ نفر سهمیه سوادآموزی امسال استان است که تاکنون سه هزار و ۱۲۲ نفر معادل ۴۸ درصد ان در فرآیند آموزش قرار گرفته‌اند.

نوروزی‌ فرد در ادامه میانگین عملکرد استان‌های کشور را ۱۷/۱ درصد اعلام کرد و گفت: براساس برنامه ریزی‌ها و پیگیری اهداف و سیاست‌های سازمان نهضت سوادآموزی، نهضت کرمانشاه توانسته حائز رتبه اول در بین استان‌های کشور شود.
وی در پایان عنوان کرد: فرآیند ارتقای سطح سواد و ریشه‌کنی بی‌سوادی در استان با بسیج همگانی و مسؤولیت‌پذیری عمومی امکان‌پذیر است.

آمار جمعیت بی‌سواد رده سنی ۱۰ تا ۴۹ سال استان کرمانشاه، اکنون ۷۰ هزار نفر است که براساس اعلام مسئولان آموزش و پرورش ۲۵ درصد این جمعیت آموزش ناپذیر هستند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۳۲ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا دارد و براساس آمارهای رسمی ۲۷۳ هزار نفر از مردم استان بی‌سواد مطلق هستند.

اکنون ۳۲۵ هزار دانش آموز در استان کرمانشاه مشغول به تحصیل هستند و نزدیک به ۳۰ هزار فرهنگی در امر آموزش و پرورش این دانش آموزان تلاش می‌کنند.

۳۲۰۹/۸۰۶۶