۵۸ اثر به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر کُردی سقز ارسال شد

سنندج - ایرنا - دبیر شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز گفت: تاکنون ۵۸ اثر شامل ۴۸ اثر داخلی از استان های مختلف کشور و ۱۰ اثر خارجی به دبیرخانه شانزدهمین دوره این جشنواره ارسال شده است.

هیوا حاج‌محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اثرهای ارسال شده به دبیرخانه شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز نسبت به سال‌های قبل از محتوای خوبی برخوردارند البته اثرهای مختلفی را هم از چند کشور خارجی دریافت کردهایم.

وی افزود: ۱۰ اثر از استانبول و دیاربکر ترکیه، سوئد، سوریه و برخی شهرهای اقلیم کردستان عراق به دبیرخانه شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز تاکنون ارسال شده است.

حاج محمدی اضافه کرد: اثرهای هنرمندان داخلی هم از استان های خراسان شمالی، تهران، ایلام، کرمانشاه، آذربایجان غربی و شرقی و کردستان ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه این اثرها بعد از بازبینی فیلم مستقیم وارد جشنواره می‌شوند، یادآور شد: پنج نفر داور آثار ارسالی را بازبینی کرده و در صورت تایید در جشنواره حضور خواهند یافت.

دبیر شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز گفت: این جشنواره در نیمه دوم آذرماه امسال در سقز برگزار می‌شود و آماده سازی‌های لازم برای برگزاری خوب این جشنواره در حال انجام است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

۷۳۴۵ / ۳۰۳۴ 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =