معلمان موثرترین افراد در خدمت علمی به جامعه هستند

سنندج - ایرنا - دانشجو معلمان باید در مسیر تعالی و رشد عقلانی جامعه گام‌های استواری بدارند چرا که موثرترین افراد در خدمت به جامعه خواهند بود.

نماینده ولی فقیه در کردستان روز سه‌شنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه فرهنگیان کردستان اظهار داشت: تعلیم و تربیت انسان‌ها جایگاه ارزشمندی در جامعه دارد که این سعادت نصیب معلمان شده است.
آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی افزود: معلمان باید ابتدا خود را پرورش و تزکیه دهند و سپس برای رسیدن به عزت، افرادی را تربیت کنند که مایه سربلندی جامعه شوند.
وی از دانشجو جدید الورود خواست در مسیر تعالی و رشد عقلانی انسان‌ها گام راسخ بردارند چرا که موثرترین و خدمتگزارترین افراد در جامعه معلمان هستند.
نماینده مردم کرد ستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه معلمان در جامعه نقش انبیای الهی را دارند، گفت: آنچه که نماد خدایی داشته باشد ماندگار است.
رئیس دانشگاه فرهنگیان کردستان هم با اشاره به آموزه های دینی در اهمیت جایگاه تعلیم و تربیت اظهار داشت: معلمانی در جامعه امروزی تاثیر گذارند که به شغل خود عشق و علاقه داشته باشند 
یحیی معروفی با بیان اینکه ابتکار و خلاقیت، عمل به علم و رفتار مطلوب دیگر مولفه هایی است که معلمان باید سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند،  گفت: پارسال ۲۰۵ دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان کردستان پذیرش شدند که این تعداد امسال با افزایش بیش از ۲ برابری به ٥۷۰ نفر رسیده که از پذیرش شدگان جدید ۱۷۹ دانشجو دختر و باقی آنها پسر ه ستند.
 وی با اشاره به اشتغال به تحصیل یک هزار و ۲۰۰ دانشجو معلم در ۲ پردیس فرهنگیان کردستان افزود: با افزایش تعداد پذیرش دانشجو در این دانشگاه، تنوع رشته ها هم افزایش داشته و از پنج به ۱۳ رشته رسیده است.
ادبیات فارسی، علوم اجتماعی، جغرافیا،  کودکان استثنایی، تربیت بدنی از جمله رشته های جدیدی هستند که معروفی به آنها اشاره کرد و یادآور شد: پیشتر نیز رشته های ادبیات عرب ریاضی ادبیات فارسی و آموزش ابتدایی در دانشگاه داشتیم.
رئیس دانشگاه فرهنگیان کردستان با اشاره به اینکه تا سال ۱۴۰۱ استان به بیش از پنج هزار معلم نیاز دارد، افزود: این در حالی است که تعداد فارغ التحصیلان ما در سال ۵۰۰ نفر است  و پذیرش ما متناسب با نیاز آموزش و پرورش نیست.
۹۹۳۷/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha