۹ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۴
کد خبر: 83498709
۰ نفر

برچسب‌ها

سازمان فضایی انگلیس در پی فضانورد جدید

تهران- ایرنا- سازمان فضایی انگلیس شمارش معکوس برای انتخاب فضانورد بعدی این کشور را در ایستگاه بین‌المللی فضایی آغاز کرده است؛ متقاضیان در حال ارائه درخواست هستند و فرآیند انتخاب سال بعد آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه دیلی میل، رویه استخدام فضانورد برای سازمان فضایی انگلیس یک پدیده نادر است. از زمان ایجاد سازمان فضایی اروپا در سال ۱۹۷۵، تنها سه کمپین برای انتخاب فضانورد برگزار شده است. اولین کمپین در فاصله زمانی سال‌های ۱۹۷۸ و ۱۹۷۹ ، دومی در سال ۱۹۹۱-۱۹۹۲ و جدیدترین آن در سال ۲۰۰۸-۲۰۰۹ برگزار شد که در آن زمان «تیم پیک» به عنوان اولین فضانورد انگلیسی سازمان فضایی اروپا انتخاب شد.

اکنون سازمان فضایی انگلیس شمارش معکوس برای استخدام فضانورد بعدی این کشور را در ایستگاه بین‌المللی فضایی آغاز کرده است و فرآیند انتخاب سال میلادی آینده صورت می‌گیرد. 

بر اساس اعلام این سازمان، متقاضیانی ایده‌آل محسوب می‌شوند که ۲۷ تا ۳۷ ساله و با مدرک کارشناسی ارشد علوم، پزشکی یا مهندسی باشند؛ داشتن تجربه خلبانی نیز یک امتیاز اضافی محسوب می‌شود. 

سازمان فضایی انگلیس توصیه می‌کند که نامزدهای ایده‌آل باید قدی میان ۵ تا ۶.۲ فوت (یک متر و ۵۲ سانتی‌متر تا یک متر و ۸۸ سانتی‌متر) داشته باشند. همچنین توانایی صحبت به زبان روسی خود یک امتیاز به شمار می‌شود زیرا سفر به ایستگاه فضایی بین‌المللی توسط یک فروند فضاپیمای روسی «سایوز» انجام می‌شود که فرماندهی آن را یک شهروند روس بر عهده دارد.

حدود ۱۰ هزار نفر در دور آخر انتخاب این رقابت دشوار و فشرده، ثبت‌نام کرده‌اند. سازمان فضایی اروپا هشدار می‌دهد که زندگی در یک فضای محدود برای دوره‌های طولانی با دیگران یک چالش است.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha