۹۰ درصد پروژه‌های بخش زکات استان بوشهر دردشتستان احداث شده است

بوشهر-ایرنا -مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: در دهه اخیر بیش از ۲۰۰ پروژه عام‌المنفعه از بخش زکات در این استان احداث شده است که ۹۰ درصد آن در دشتستان بوده است.

احمد لطفی روز سه شنبه در جلسه شورای زکات دشتستان اظهار داشت: این پروژه‌ها شامل مسجد، حسینیه، غسالخانه، آب انبار و جاده بین مزارع است که از محل پرداخت مردمی زکات احداث شده است.  

وی بیان کرد: امسال تاکنون ۷.۵ میلیارد تومان زکات در استان بوشهر جمع آوری شده که ۳ میلیارد تومان آن از دشتستان بوده است.

 لطفی افزود: ۲۵۰۰ دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد شهرستان دشتستان که هر یک سرمایه اجتماعی محسوب می‌شوند و فردای جامعه را خواهند ساخت، نیازمند حمایت هستند که زکات می‌تواند در این زمینه کارگشا باشد.
وی ادامه داد: دشتستان ظرفیت خوبی در بخش زکات دارد و اگر چه مردم نوع دوست نیز به این امر دینی پایبند هستند اما ترویج و تبلیغ و تشویق بیشتر نیاز است.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر اضافه کرد: در سال جاری و آغاز سال تحصیلی جدید به ۶۳۰۰ دانش آموز تحت حمایت در این استان هر نفر معادل ۳۰۰ هزار تومان بسته ملزومات مدرسه در نظر گرفته شد که ۸۰ درصد آن تهیه شده است.
وی گفت: تبلیغ زکات را باید جدی گرفت و در حوزه تبلیغی و ترویجی باید کار فرهنگی بیشتری صورت گیرد و از آنجایی که بیشتر زکات در روستاهاست نقش بخشداران، دهیاران و شواراهای اسلامی بسیار مهم است.
لطفی همچنین بر اهتمام دولت در معادل سازی و پرداخت بموقع برای ترغیب و تشویق زکات دهندگان تاکید کرد.
۷۲۱۳/۶۰۴۳
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =