۹ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۲
کد خبرنگار: 782
کد خبر: 83498411
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

استقبال جوانان آمریکایی از استیضاح ترامپ

تهران - ایرنا - نتیجه اکثر نظرسنجی‌ها از افزایش حمایت افکار عمومی آمریکا بویژه جوانان آمریکایی از استیضاح «دونالد ترامپ» حکایت دارد.

انتشار نتیجه نظرسنجی جدید موسسه "اس.اس.آر.اس"(SSRS) در روز سه شنبه که به سفارش شبکه خبری تلویزیونی سی ان ان صورت گرفته، همچنین نشان می دهد حمایت از استیضاح دونالد ترامپ در میان جمهوریخواهان و افرادی که وابستگی حزبی ندارند، افزایش یافته است.

بر اساس نتایج این نظرسنجی که در تارنمای شبکه سی ان ان انتشار یافته، ۶۰ درصد افراد زیر ۳۵ سال آمریکا از استیضاح ترامپ و کنار گذاشتن وی حمایت می کنند.

این میزان در مقایسه با نظرسنجی سی ان ان که در همین مورد و در ماه مارس گذشته به عمل آمد، ۱۷ درصد افزایش داشته است.

همچنین ۴۶ درصد آمریکایی های که وابستگی حزبی ندارند (مستقل)، از برکناری ترامپ و استیضاح وی حمایت می کنند که در مقایسه با نظرسنجی های صورت گرفته در ماه مه گذشته از ۱۱ درصد افزایش برخوردار است.

در میان جمهوریخواهان نیز با ۹ درصد افزایش نسبت به ماه مه گذشته این حمایت به ۱۴ درصد رسیده است.

بر اساس نتایج موسسه "اس.اس.آر.اس"، در مجموع نزدیک ۴۷ درصد آمریکایی ها خواستار استیضاح رئیس جمهوری آمریکا هستند.

این نظرسنجی در بازه زمانی ۲۹ تا ۲۴  ماه سپتامبر (دوم تا هفتم مهر ماه) از یکهزار و ۹ شهروند آمریکایی با خطای ۳.۵ درصدی و پس از اعلام رسمی تحقیقات استیضاح از سوی مجلس نمایندگان صورت گرفت.

سایر نتایج نظرسنجی ها در آمریکا در پیوند با استیضاح ترامپ طی هفته گذشته نیز از افزایش شمار حامیان این موضوع خبر می دهد.

نتایج نظرسنجی های "رادیو عمومی ملی" و شبکه رادیویی "پی.بی.اس" نیز نشان می دهد که ۴۹ درصد پرسش شوندگان از استیضاح رئیس جمهوری آمریکا حمایت کرده و ۴۶ درصد نیز مخالف آن هستند.

رسانه های آمریکایی چهارشنبه گذشته سوم مهر ماه از انتشار متن کامل مکالمه دونالد ترامپ با ولودیمیر زیلنسکی (Volodymyr Zelensky) رئیس جمهوری اوکراین خبر دادند که این متن در پنج صفحه و مربوط به مکالمه ۲۵ جولای (سوم امرداد ماه) بود.

ترامپ بنابر متن این مکالمه از زیلنسکی خواسته تا تحقیقاتی درباره "هانتر بایدن" پسر جو بایدن رقیب انتخاباتی دمکرات خود که زمانی عضو هیات مدیره شرکت گاز "بوریسما" در اوکراین بود، به عمل آورد.

ترامپ پیش از این مانع پرداخت ۴۰۰ میلیون دلار کمک نظامی به اوکراین شده بود.

با افشای محتوای این مکالمه تلفنی، «نانسی پلوسی» رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا نیز که تاکنون در مقابل درخواست‌ها برای آغاز فرآیند استیضاح مقاومت کرده بود، رسماً خواستار شروع تحقیقات مربوط به استیضاح ترامپ شد.

تا روز جمعه گذشته پنجم مهر ماه، ۲۱۹ نفر از اعضای ۴۳۵ نفره  مجلس نمایندگان آمریکا خواستار آغاز فرآیند استیضاح ترامپ شده‌اند.

بیش از ۳۰۰ نفر از مقام‌های سابق سیاست خارجی و امنیت ملی آمریکا نیز با صدور بیانیه‌ای، حمایت خود از استیضاح ترامپ را اعلام کرده‌اند.

«الیوت انگل»، «آدام شیف» و «الیجاه کامینگز» رؤسای کمیته‌های امور خارجی، اطلاعات و نظارت مجلس نمایندگان آمریکا، با صدور  احضاریه هایی «مایک پمپئو» وزیر خارجه این کشور را در رابطه با تحقیقات مربوط به استیضاح رئیس جمهوری و مشخصاً ارائه  اسنادی در ارتباط با دولت اوکراین به کنگره فرا خواندند.

۱۰۷۱ 

اروپام **۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha