بهزیستی همدان در کاهش آسیب‌های اجتماعی رتبه اول کشور را کسب کرد

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: اداره کل بهزیستی این استان در کاهش آسیب‌های اجتماعی و توجه به حقوق کودک رتبه اول کشور را در سال ۹۷ کسب کرده است.

سید سعید شاهرخی روز سه‌شنبه در یازدهمین کنفرانس تخصصی حقوق کودک در همدان با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی به عنوان موضوع با اهمیت در دستور کار دولت تدبیر و امید است افزود: کاهش آسیب کودکان موضوع مهمی است که رابطه مستقیم با سرمایه‌های اجتماعی دارد.

وی ادامه داد: توجه به آسیب‌های اجتماعی کودکان و نوجوانان دارای اهمیت ویژه ای است چراکه آنها آینده سازان این جامعه هستند و باید حق ویژه ای را برای آنها قائل شد.

استاندار همدان گفت: آسیب‌های اجتماعی می‌تواند تاثیر عمیقی هم در آینده کودکان و هم در جامعه داشته باشد که این موضوع رسالت و مسئولیت مدیران را سنگین تر می‌کند و در این استان در این زمینه کارهای خوبی انجام شده است.

وی ادامه داد: در این راستا دستگاه های اجرایی برنامه خاصی را تدوین کرده اند و آموزش و پرورش استان همدان با ۲۸۵ هزار دانش آموز برنامه های مختلفی را برای احقاق حقوق کودکان و نوجوان تدوین کرده است.

شاهرخی اظهار داشت: در سند راهبردی ، کنترل و کاهش آسیب اجتماعی نقش بهزیستی بسیار پر رنگ است و بحث بهزیستی و دستگاه ها برای کودکانی که دچار آسیب شده اند باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به نقش سازمانهای مردم نهاد در کاهش آسیب های اجتماعی اظهار داشت: سمن ها نقش فعال وارزنده ای دارند که باید زمینه فعالیت و همکاری و مشارکت سازمانهای مردم را فراهم کنیم.

۷۵۲۳/۲۰۸۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =