مجتمع رسیدگی به جرائم کودکان در همدان راه‌اندازی می‌شود

همدان- ایرنا- رییس کل دادگستری همدان گفت: در صورت همکاری استانداری مجتمع رسیدگی به جرائم کودکان و نوجوان در این استان راه‌اندازی می‌شود.

محمدرضا عدالتخواه روز سه‌شنبه در یازدهمین کنفرانس تخصصی حقوق کودک در همدان افزود: رسیدگی به تخلفات نوجوانان و کودکان باید در یک شرایط خاص طبق انجام مشاوره‌های لازم انجام شود.

وی اظهار داشت: این مجتمع قضایی در راستای رسیدگی به جرائم کودکان و نوجوانان با شرایط خاص رسیدگی از سوی قضات متخصص فعالیت خواهد کرد.

رییس کل دادگستری همدان با بیان اینکه راه اندازی چنین مجتمعی منوط به تامین ساختمان از سوی استانداری همدان است گفت: رسیدگی به جرم و تخلفات کودک و نوجوان متفاوت با بزرگسالان است که باید به آن توجه شود.

عدالتخواه خاطرنشان کرد: قانونگذار در ماده ۹۱ قانون اساسی رشد عقلی را پذیرفته است و همان گونه که در معاملات رشد عقلی مورد توجه است در مجازات ها نیز رشد عقلی را باید در نظر گرفت و قاضی باید رشد عقلی مجرم را احراز کند.

سید سعید شاهرخی استاندار همدان نیز گفت: برای راه اندازی مجتمع رسیدگی به جرائم کودکان و جوانان در این استان همکاری های لازم با دادگستری انجام خواهد شد.

محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک نیز گفت: کودکان معارض با قانون به همراه سارقان و سایر مجرمان در یک مجتمع قضایی در همدان دادرسی می‌شوند که نیاز است مجتمعی جدا برای کودکان ایجاد شود.

۲۰۸۷/۷۵۲۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =