تور جهانی والیبال ساحلی بندرترکمن آغاز شد

گرگان - ایرنا - دومین دوره رقابت‌های جهانی تور تک‌ستاره والیبال ساحلی، امروز سه‌شنبه با حضور ۲۵ تیم از ۹ کشور در زمین والیبال ساحلی مجموعه ورزشی امام رضا (ع) شهرستان بندرترکمن در غرب استان گلستان آغاز شد.

در این مسابقات چهار روزه کشوررهای ژاپن و قزاقستان هر یک با سه تیم، تایلند، عمان، لهستان و اسلوونی هر کدام با ۲ تیم، سوئد و ایتالیا هر کدام یک تیم و ایران با ۹ تیم به مصاف هم خواهند رفت.

این مسابقات با رقابت دو تیم از ایران با ترکیب با ترکیب نیکوفر - درگاهی و بوبک - کمی آغاز شد و دیگر مسابقات این رقابت ها از عصر امروز در جدول های مقدماتی برگزار خواهد شد.

سرپرست فنی این رقابت ها گفت: تیم های برنده چهار دیدار عصر امروز از مرحله دوم جدول مقدماتی راهی جدول اصلی خواهند شد و از فردا رقابت های جدول اصلی آغاز می شود.

محمدهادی محرابی پور اظهار داشت: عصر امروز نمایندگان لهستان با ترکیب گروشک - لواندوفسکی و ژاپن با ترکیب شیمیزو - یوشیدا، ۲ نماینده ایران با ترکیب یمرلی - کلته و شوشتری زاده - عنایتی، تیم ملی ایران با ترکیب سلاق - قلیپوری و لهستان با ترکیب بروزینیاک - جانیاک و تیم ملی سوئد با ترکیب لوند گرن - ویجک تنگرت و برنده دیدار دور اول مقدماتی (یکی از ۲ نماینده ایران) با هم مسابقه می دهند.

سال گذشته و در دوره نخست این رقابت‌ها تیم ایران الف با ترکیب بهمن سالمی و آرش وکیلی با پیروزی مقابل تیم ایران ب با ترکیب رحمان رئوفی و عبدالحامد میرزاعلی به مقام قهرمانی دست یافته بود.

 گلستان قطب والیبال ساحلی ایران است و صد درصد اعضای تیم های اعزامی از ایران به بازی های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ را گلستانی ها تشکیل دادند. 

شهرستان ساحلی بندرترکمن با ۸۰ هزار نفر جمعیت در غرب استان گلستان و کرانه شرقی دریای خزر قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =