۱۰ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۱
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83497850
۰ نفر

برچسب‌ها

سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد دلاری چین در طرح کمربند و جاده

پکن- ایرنا- معاون وزیر بازرگانی چین اعلام کرد به دنبال تعمیق سرمایه گذاری متقابل بین چین و کشورهای مسیر "کمربند و جاده" میزان سرمایه گذاری شرکت های چین در کشورهای مسیر این طرح به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است.

«چیان که مینگ» روز چهارشنبه در یک نشست خبری در پکن اظهار کرد: کشورهای مسیر این طرح نیز ۴۸ میلیارد دلار در چین سرمایه گذاری کرده اند.

وی گفت: میزان تجارت چین با کشورهای مسیر کمربند و جاده در تجارت کل این کشور به طور پی در پی افزایش یافته و کیفیت آن نیز ارتقا یافته است میزان صادرات چین به این کشورها نیز ۳۰.۱ درصد میزان کل تجارت خارجی چین را شامل شده است.

این مقام چینی تصریح کرد: پروژه های مهم،  بزرگ و ساخت پارک های صنعتی چین در کشورهای یاد شده به طور باثبات پیشرفت کرده است به طوری که ساخت پل دوستی چین و مالزی، راه آهن جیبوتی - آدیس آبابا و بندر گوادر به اجرا رسیده است و بیش از ۳۰۰ هزار شغل برای مردم محلی فراهم شده است.

چیان با بیان اینکه ساخت منطقه آزاد تجاری بین چین و کشورهای مسیر کمربند و جاده نیز تسریع یافته است گفت: چین تاکنون با ۱۳ کشور مسیر کمربند و جاده ۵ توافق نامه آزاد تجاری امضا کرده و مذاکرات درباره توافق نامه روابط همه جانبه مشارکتی اقتصادی در منطقه (RCEP) نیز وارد مرحله کلیدی شده و مذاکرات درباره همکاری اقتصادی و تجاری بین چین و اتحادیه اقتصادی اوراسیا هم به پایان رسیده است.

این مقام چینی همچنین افزود: چین با ۳۷ کشور گروه کاری برای سرمایه گذاری دو جانبه، با ۵ کشور گروه کاری تسهیل تجاری، با ۱۹ کشور سازوکار تجارت الکترونیک ایجاد کرده و با ۱۴ کشور هم توافق نامه همکاری در بازار ثالث را به امضا رسانده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =