۸ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۱
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 83497776
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اعتراض فعالان محیط زیست به سفر وزیر برزیلی به آلمان

تهران- ایرنا- سفر روز دوشنبه وزیر محیط زیست برزیل به آلمان با اعتراضات فعالان محیط زیست در این کشور همراه بود.

فعالان گروه «صلح سبز» علیه سفر «ریکاردو سالس» وزیر محیط زیست برزیل به برلین، پایتخت آلمان تجمع اعتراضی برگزار کردند.
به گزارش شبکه یورو نیوز، معترضان با در دست داشتن پلاکاردهایی که بر روی آن شعارهای اعتراضی از جمله «آمازون را فراموش نکنید» نوشته شده بود، نسبت به عملکرد ضعیف دولت برزیل در مسأله حفظ محیط زیست اعتراض کردند.
بسیاری از معترضان، لقب «جنایتکار اقلیمی» را به سالس نسبت دادند؛ چرا که معتقدند ناکارآمدی وی در برزیل سبب نابودی محیط زیست شده است.
وزیر محیط زیست برزیل قرار بود امروز (دوشنبه) با مدیران صنایع آلمان دیدار و در مورد قراردادهای تجاری بین دو کشور گفت‌ وگو کند.
معترضان برزیلی نیز که در میان دیگر فعالان حضور داشتند، گفتند: هدف برزیل واردات صنایع و محصولاتی است که به محیط زیست برزیل آسیب بیشتری وارد می‌کند و به همین علت آنها در مخالفت با این مسأله تجمع کرده‌اند.

در حالی که ناتوانی برزیل در مهار آتش سوزی گسترده در جنگل های آمازون و قطع بی رویه درختان در این منطقه انتقادهای بین المللی را به دنبال داشته، رئیس جمهوری برزیل سه شنبه گذشته در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد در پاسخ به انتقادها گفت: این حرف غلطی است که گفته می شود جنگل های آمازون میراث بشریت است.

«ژائر بولسونارو» رئیس جمهوری راستگرای افراطی برزیل که به دلیل آتش سوزی در آمازون مورد حمله قرار گرفته است، یادآور شد که جنگل های بارانی قلمرو حاکمیتی این کشور است.

وی افزود: این یک اشتباه است که بگوییم آمازون میراث بشریت است و دانشمندان نیز به غلط می گویند که جنگل های آمازون ریه های جهان هستند. برخی کشورها با استفاده و توسل به بازی های رسانه ای به جای کمک، با رفتاری بی ادبانه و با روحیه استعماری نسبت به برزیل پرداخته اند.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =