ضرورت اتخاذ تدابیر مناسب برای حسن خدمت به زائران اربعین حسینی

تهران- ایرنا- نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به افزایش سفر زائران به عتبات عالیات با نزدیک شدن به اربعین حسینی اشاره کرد و خواستار اتخاذ تدابیر مناسب برای حسن اجرای مسئولیت‌های بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج وزیارت در راستای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این اجتماع عظیم مردمی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، درنشست روز دوشنبه شورای برنامه ریزی وهماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب تشکیل شد نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی با بیان گوشه ای از حجم فعالیت های فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری دراربعین سال گذشته، تصریح کرد: ما موظف هستیم دراین اجتماع عظیم هرکجا که لازم است حضور یافته و در خدمت زائران باشیم.

وی افزود: برای زائران خارجی ازجمله زائران پاکستانی، افغانی و آذربایجانی که میهمان جمهوری اسلامی ایران هستند و در این ایام ازطریق خاک کشورمان به عتبات عالیات مشرف می شوند، برنامه مناسب و مکتوبی تهیه شود و دراختیار آنان قرار گیرد.

 نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج با اشاره به اینکه آمریکا و غرب حتی همپیمان‌های خود را بخاطر استفاده گسترده از بمب های خوشه ای علیه مردم مظلوم یمن محکوم نکردند، افزود: رزمندگان مقاومت درس آموخته های امام راحل هستند وآن پیرخردمند برای خدابودن را درمیان همه رهپویان خود به ودیعه گذاشت.

اهمیت توجیه و پیام رسانی به زائران خارجی
علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت نیز در این جلسه با مهم خواندن توجیه و پیام رسانی به زائران خارجی، اظهار داشت: امسال جزوه ای برای این زائران تهیه و بین آنها توزیع خواهد شد و برای سال های بعد نیز پیش بینی و برنامه ریزی مناسب صورت خواهد گرفت.   
وی با تاکید براینکه عملیات اعزام زائران اربعین بسیارسنگین و درسطح بین الملل کم نظیر است، گفت: سازمان حج و زیارت و حوزه نمایندگی ولی فقیه درامور حج وزیارت حضور موثرتر و گسترده تری در مراسم اربعین خواهند داشت.
رشیدیان افزود: این دو دستگاه به مسئولیت های خود در ارتباط با بهره مندی معنوی زائران از این سفر عمل خواهند کرد و در ایام اربعین ستادهای سازمان حج و بعثه  درعراق فعال‌تر خواهد شد.
وی با اشاره به اعزام معاون امور حج وزیارت و مدیرکل برنامه ریزی و نظارت عتبات سازمان حج و زیارت به عراق برای بررسی خدماتی که می توان به زائران اربعین ارائه کرد، گفت: این سازمان در مواری که احساس شود کمبودی وجود دارد از امکانات خود مانند آشپزخانه های مرکزی، برای  خدمات رسانی به زائران استفاده خواهد کرد.

ثبت رسمی دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق
رئیس سازمان حج وزیارت تاکید کرد: با توجه به لزوم پیگیری توافقات و مسایل اجرایی زیارت با  طرف های عراقی، لازم است که زمینه ثبت رسمی دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق هرچه سریعتر فراهم شود.   
در ادامه این جلسه چند تن از حاضران نقطه نظرات خود را در خصوص اعزام زائر به سوریه مطرح کردند و مقرر شد درجلسه آینده گزارش نهایی برای تصمیم گیری ارائه شود.
 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha