۸ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۴
کد خبرنگار: 2192
کد خبر: 83497429
۴ نفر

برچسب‌ها

جمعی از اصحاب رسانه قم با خانواده شهیدان کارکوب‌زاده دیدار کردند

قم - ایرنا - رئیس و خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز قم به همراه معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش و مسئول نیروی انسانی بسیج رسانه این استان روز دوشنبه با خانواده شهیدان کارکوب‌زاده دیدار و گفت‌ وگو کردند.

مادر شهیدان کارکوب‌زاده در این دیدار گفت:‌ شهیدان همه‌چیز خود را فدا کردند تا مردم در آرامش و آسایش زندگی کنند و ظلم بر آنان حاکم نباشد.

زهرا کارکو افزود:‌ صداقت مهم‌ترین رکن رفتاری شهداست و ایشان برای تحقق این فریضه الهی در جامعه جان خود را تقدیم کردند،‌ امروز نیز مسئولان باید باصداقت خدمتگزار مردم باشند و در انجام وظایف خود کوتاهی نکنند.

وی با اشاره به اهمیت ولایت‌پذیری در جامعه امروز،‌ بیان کرد:‌ باید مراقب باشیم تا سخنان رهبر معظم انقلاب بر زمین نماند،‌ همان‌طور که شهدا جان دادند اما اجازه ندادند نسبت به سخنان امام راحل بی‌توجهی شود.

وی ادامه داد: رضایت خداوند متعال اکنون درگرو رضایت رهبری قرار دارد، چراکه امروز پرچم ولایت و هدایت جامعه اسلامی به دست ایشان استوار است.

مادر شهیدان عبدالجلیل، منصور و خلیل کارکوب‌زاده خاطرنشان کرد:‌ جوانان باید باقدرت در عرصه‌های مختلف وارد میدان شوند و با پیروی از سخنان رهبر معظم انقلاب،‌ امور کشور را بیش‌ازپیش به سامان برسانند.

وی همچنین گفت: باید درزمینهٔ ترویج عفاف و حجاب و مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمن اقدام‌های جدی انجام و با انحراف‌های به وجود آمده،‌ برخورد شود.

وی ادامه داد: همه دستگاه‌های اجرایی کشور و به‌خصوص نهادهای انقلابی باید بیش از گذشته برای آشنایی نسل جوان باارزش‌های انقلاب اسلامی تلاش کنند و آنان را از دام توطئه‌های دشمن دورنگه دارند.

معاون نهضت سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان قم نیز در این دیدار گفت:‌ شهیدان همچون قطب‌نماهای صادقی هستند که مسیر رسیدن به سعادت را در مقابل انسان قرار می‌دهند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا قاسمی نیا بیان کرد:‌ در این شرایط برد با کسی است که بهتر از سیره شهدا برای پیدا کردن راه درست استفاده می‌کند.

وی با اشاره به این‌که همه باید مراقب باشیم تا راه را گم نکنیم، ادامه داد:‌ شهدا راه سعادت را برای همه بازکرده‌اند که نمونه‌ای از آن در اجتماع عظیم عاشقان اهل‌بیت(ع) در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی قابل‌مشاهده است.

مسئول نیروی انسانی بسیج رسانه استان قم نیز در این دیدار گفت: به برکت دعای خیر خانواده معظم شهدا،‌ امروز پاسداران اسلام در سراسر کشور از مرزهای ایران حفاظت می‌کنند و هیچ‌گونه تهدیدی نظام اسلامی را تهدید نمی‌کند.

عباس شاهواروقی بیان کرد:‌ همان‌گونه که شهیدان برای تأمین امنیت و آرامش مردم جان خود را فدا کردند،‌ امروز نیز فرزندان این کشور با پیروی از رهبر معظم انقلاب،‌ ادامه‌دهنده راه شهدا هستند و اجازه هیچ تحرکی را به دشمن نمی‌دهند.

وی ادامه داد: اکنون فرهنگ ایثار و شهادت موجب پیروزی جبهه مقاومت در سراسر منطقه و جهان شده است و مستکبران توان مقابله با آن را ندارند.

رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان قم نیز در این دیدار گفت:‌ حضور در منزل مطهر شهدا برای هر انسانی موجب افتخار است و ما در خبرگزاری ایرنا این سعادت را داریم که مبلغ فرهنگ ایثار و شهادت باشیم.

جعفر مسلمی بیان کرد: نکات موردنظر خانواده‌های معظم شهدا و بیانات ایشان،‌ چراغ راه ماست و تلاش می‌کنیم این مباحث را در فضای رسانه‌ای استان نشر دهیم.

«زهرا کارکو» همسر رزمنده پاسدار مرحوم «خداداد کارکوب‌زاده» و مادر شهیدان عبدالجلیل، منصور و خلیل کارکوب‌زاده که ۲ فرزند دیگرش نیز جانباز و آزاده هستند، می‌باشد.

در ۲ سال اول جنگ، ۲ فرزند این مادر به شهادت می‌رسند و در سال سوم، خبر اسارت ۲ فرزند دیگرش را می‌شنود؛ ازآن‌پس سال‌ها چشم‌به‌راهشان می‌نشیند تا سرانجام باخبر آزادی یکی از آن‌ها، نور امید به بازگشت پسر کوچکش ( منصور )‌نیز در دلش شعله می‌کشد، ولی این انتظار به درازا می‌کشد و هرگز خبری از او نمی‌رسد.

حمید از جانبازان هفته سال دفاع مقدس و محمدرضا کارکوب زاده از آزادگان سرافراز ازفرزندان این مادر غیور و رزمنده ای است که خود نیز جانباز می‌باشد.

هفته گذشته کتاب خانم کارکوب روایت زندگی مادر این شهیدان سرافراز در قم مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

۷۴۰۵/ ۶۱۳۳/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha