دانشگاه علمی کاربردی البرز به دنبال تضمین کیفیت آموزش است

کرج - ایرنا - رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز گفت: این دانشگاه به دنبال تضمین کیفیت آموزش‌های مهارتی است و در این راستا سختگیری‌ برای تاسیس مراکز جدید نسبت به گذشته بیشتر شده است.

پیمان دانش‌کار آراسته روز دوشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز البرز با بیان اینکه دانشجویان علمی کاربردی یکهزار ساعت فعالیت عملی در قالب کارآموزی دارند، افزود: مجموعه‌های متقاضی راه‌اندازی مرکز علمی کاربردی باید علاوه بر داشتن امکانات و تجهیزات حداقلی آموزشی، محیط کار مناسب نیز برای کارورزی دانشجویان فراهم کنند.

وی تصریح کرد: توجه به کارورزی‌ها مراکز علمی کاربردی را به سمت تضمین کیفیت آموزش‌های مهارتی هدایت می‌کند.

این مسئول با یادآوری تلاش مستمر دانشگاه جامع علمی کاربردی برای نزدیک شدن هر چه بیشتر فارغ‌التحصیلان با بازار کار کرد: در این راستا دروس دانشجویان علمی کاربردی به طور متوسط در بازه‌های زمانی ۲ ساله بازنگری و بروزرسانی می‌شود تا فارغ‌التحصیلان به بازار کار نزدیک‌تر شوند.

دانش‌کار آراسته همچنین با یادآوری مصوبه شورای عالی اداری مبنی بر انحلال مراکز علمی کاربردی دولتی ادامه داد: بر این پایه ۱۲ مرکز علمی کاربردی در استان البرز منحل شد و این دانشگاه اکنون ۲۷ مرکز زیر پوشسش خود دارد که در همه شهرستان‌های استان به غیر از اشتهارد فعال هستند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با تاکید بر خالی بودن ظرفیت دانشجو در اکثر دانشگاه‌های کشور اظهار داشت: این موضوع را فرصتی برای بهبود بخشیدن به کیفیت آموزشی به خصوص ارتقای آموزش‌های مهارتی می‌دانیم.

وی افزود: در این راستا طرح‌هایی از جمله ساماندهی مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی اجرا شده تا نحوه جذب مدرسان این دانشگاه با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منطبق شود.

دانش‌کار آراسته توجه ویژه به حوزه پژوهش با راه‌اندازی ۱۱ مرکز رشد و نوآوری، حضور فعال در نمایشگاه‌های اشتغال و کارآفرینی، بین‌المللی شدن مرکز علمی کاربردی قند، تعامل با مراکز علمی و مهارت‌آموزی کشورهای توسعه یافته و برگزاری آزمون‌های متمرکز را از جمله فعالیت‌های اخیر و راه‌اندازی باشگاه فارغ‌التحصیلان و تلاش برای بین‌المللی کردن سایر مراکز را از برنامه‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی البرز اعلام کرد.  

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی البرز با یادآوری تنوع قومی، نژادی و فرهنگی مردم در استان البرز گفت: با توجه به برنامه‌های پیش رو این موضوع را به عنوان یک فرصت قلمداد کرده و باید از آن برای ارتقای علمی و فرهنگی و به تبع آن کاهش نگرانی‌ها استفاده کنیم.

وی خاطر نشان کرد: انعطاف‌پذیری دانشگاه علمی کاربردی شرایط مناسبی را برای دانشجویان شاغل فراهم می‌کند تا به طور همزمان با اشتغال به تحصیل نیز بپردازند.

آراسته با یادآوری مشکل بیکاری در کشورمان ادامه داد: تلاش دانشگاه جامع علمی کاربردی معرفی فارغ‌التحصیلان کارآفرین به جامعه است.

۷۵۳۲/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =