دانشگاه سمنان در پژوهش‌های زمین‌شناسی مشارکت می‌کند

سمنان- ایرنا- رئیس دانشکده کویرشناسی دانشگاه سمنان گفت: دانشگاه سمنان بر اساس تفاهم‌نامه سه‌جانبه میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، پژوهشکده علوم زمین و این دانشگاه، در تقویت و گسترش همفکری‌های علمی و تحقیقاتی مشترک در بخش علوم‌ زمین، با مراکز علمی کشور همکاری می‌کند.

محمد رحیمی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره این تفاهم نامه افزود: تلاش برای پیشبرد و تقویت پژوهش های مرتبط با زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور از جمله مفاد این تفاهم‌ است که امروز در تهران بین علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، مسعود نصیری زرندی رئیس دانشگاه سمنان و حمید نظری معاون پژوهشی پژوهشکده علوم ‌زمین به امضا رسید.

وی بیان کرد: بهره گیری مطلوب از توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها برای پیشبرد و تقویت پژوهش های زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی در مقیاس استان سمنان، ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی و توسعه ارتباطات علمی، پژوهشی و آموزشی و همچنین تبادل اطلاعات به عنوان مهمترین اهداف تفاهم‌نامه بیان شد.

رئیس دانشکده کویرشناسی دانشگاه سمنان با بیان اینکه همکاری های پژوهشی در زمینه اجرای طرح‌های مشترک از دستاوردهای این تفاهم نامه است، تصریح کرد: امضاکندگان در این تفاهم نامه بر همکاری متقابل علمی و پژوهشی در گرایش‌های زمین‌شناسی، گیاه‌شناسی، خاک‌شناسی، محیط زیست، کانی‌شناسی و سنگ‌شناسی، هواشناسی، اقلیم‌شناسی و آب‌شناسی به توافق دست یافتند.

رحیمی، به اهداف آموزشی این تفاهم سه جانبه اشاره و اضافه کرد: ایجاد ارتباطات علمی از طریق دوره‌های آموزشی، کارگاه‌ها، سمینارها، نمایشگاه‌های علمی و تحقیقاتی مشترک با توجه به قوانین و مقررات مربوطه نیز از اهداف این تفاهم نامه است.

رئیس دانشکده کویرشناسی دانشگاه استان سمنان یادآور شد: همکاری در پذیرش دانشجوی فوق دکتری در این دانشگاه و استفاده از امکانات آزمایشگاه مرکزی برای انجام طرح‌های مشترک یا مستقل سازمان و پژوهشکده مطابق با ضوابط دانشگاه سمنان، از دیگر موارد مشترک همکاری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دانشگاه سمنان و پژوهشکده علوم زمین است.

دانشگاه سمنان از نظر علمی و پژوهشی رتبه یازدهم کشور را دارد، ۱۳ هزار دانشجو شامل پنج هزار دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی، هفت هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و بقیه در مقطع کاردانی در دانشگاه سمنان تحصیل می‌کنند و حدود ۴۰۰ نفر در این دانشگاه عضو هیات علمی هستند.

۹۸۹۱/۶۱۰۳

اخبار مرتبط